Superliga odbojkašica

Odbojkašice Rijeke opravdale ulogu favorita i svladale posljednje Porečanke

Luka Medak

Anja Žarković i Nikolina Fabris u bloku/V. KARUZA

Riječanke su ovom pobjedom došle na sedmo mjesto Superlige, dok su Porečanke ostale prikovane na dnu

Rijeka – Poreč 3:0

RIJEKA Utakmica 18. kola Superlige odbojkašica: Rijeka – Poreč 3:0 (25:10, 25:21, 25:17). Dvorana mladosti. Bez gledatelja. Suci: Markulin i Poropat.

RIJEKA CO: Bakarčić, Gerdević, Sulić, Volarić (L), Štiglić, Kesten, Žarković, Denona (L), Juričić, Devčić, Popić, Koraca, Fabris, Aničić.

POREČ: Brajković, Banko, Rajko, Scoria (L), Burilo, Poropat, Vrhas, Gržetić, Hrvatin, Plazanić, Curać, Katalina.

Odbojkašice Rijeke su bez izgubljenog seta svladale posljednji Poreč i upisale svoju osmu pobjedu u sezoni. Djevojke su od samog početka susreta pokazale da su s razlogom favoritkinje i u utakmicu ušle nimalo podcjenjivački. Prve su imale servis i odmah napravile seriju 4:0, te prisilile gošće na ranu minutu odmora. No, to nije pomoglo Porečankama, koje su u provm setu imale problema s prijemom servisa. Zanimljivo, Porečanke su prva četiri poena zaradile greškama Rijeke i svoj prvi postigle tek nakon više od 10 minuta igre, a do kraja seta samo povremeno odgovorile Riječankama.

Foto galerija: Superliga odbojkašica: Rijeka CO - Poreč 3:0 Foto: Vedran Karuza

U drugom setu kao da su na parket istrčale neke druge ekipe. Riječanke su se opustile, a gošće digli i napravili niz 1:4 pa 2:6 te prisilile trenericu Tomić da pozove timeout, koji nije urodio plodom. Na svaku mini-seriju Rijeke Poreč je imao odgovor i tek nakon druge minute odmora domaće igračice vezanim poenima Štiglić dolaze prvo do izjednačenja, a zatim i vodstva. Na 23:21 odbojkašice Poreča su predugo čekale da izvedu servis i izgubile poen na najgori mogući način, a takav dar Riječanke su velikodušno prihvatile i povele 2:0 u setovima.

Početak trećeg seta činio se kao repriza prethodnoga jer su Porečanke krenule s 0:2, no odgovor je došao brzo i silovito. Riječanke su prvo napravile seriju 4:0, a zatim sredinom seta 7:0, što je postao prevelik zalogaj za gošće iz Istre i domaće odbojkašice utakmicu su mirno privele kraju.

U prethodnom okršaju ovih ekipa riječke su odbojkašice u Poreču pobijedile tek nakon pet setova, no tada su obje ekipe igrale u nešto drugačijem sastavu i vidi se da je gostujuća momčad ostala bez najbolje igračice, koja je u zimskom periodu otišla u Osijek. Riječanke su ovom pobjedom došle na sedmo mjesto Superlige, dok su Porečanke ostale prikovane na dnu. Ovo je bila dobra priprema riječkim odbojkašicama za utakmicu Kupa Hrvatske, kada će ugostiti favoriziranu zagrebačku Mladost, no ako u tom susretu žele imati izgleda neće smjeti gubiti koncentraciju kao u drugom setu ove utakmice.