NBA liga

Čudesni Wembanyama odveo Spurse do pobjede u produžetku, Knicksima nije pomogao ni 61 poen Brunsona

Victor Wembanyama i Isaiah Hartenstein/Foto REUTERS

Bojan Bogdanović postigao je tek četiri poena za NY, a Ivica Zubac je upisao 14 poena i devet skokova u pobjedi Clippersa

RIJEKA Prvi izbor na ljetošnjem draftu, 20-godišnji Victor  Wembanyama odveo je Spurse do pobjede nad Knicksima u produžetku. Sjajni Francuz u svojoj prvoj NBA sezoni stigao je do učinka od 40 poena i 20 skokova u jednoj utakmici! Knicksima nije pomgao ni učinak karijere Jalena Brunsona koji je zaključio utakmicu s 61 poenom.

Wembanyama je postigao prvi novak u ligi od Shaquille O’Neala prije 21 godinu koji je u prvoj sezoni odigrao utakmicu s najmanje 40 postignutih poena i 20 skokova. Brunsonu je s druge strane malo nedostajalo da “skine” klupski rekord Carmela Anthonyja koji je prije deset godina postigao 62 poena u jednoj utakmici.

Bojan Bogdanović je za Knickse igrao 15 minuta uz četiri postignuta poena i dva bloka. Hrvatski košarkaš promašio je sva tri pokušaja za tri poena.

Ivica Zubac je odigrao 35 minuta i postigao 14 poena uz devet skokova u gostujućoj pobjedi Clippersa. Hrvatski reprezentativni centar ugradio je četiri važna poena u seriju 8-0 kojom su Clippersi početkom drugog poluvremena krenuli prema preokretu i pobjedi. Ovo je peta gostujuća pobjeda momčadi iz Los Angelesa u posljednjih šest utakmica.

Kawhi Leonard zabio je 25 od svojih 29 poena u posljednje dvije četvrtine, Paul George je pet sekundi prije kraja pogodio za plus tri, a Franz Wagner promašio produžetak sa sirenom.

Dario Šarić nije igrao u gostujućoj pobjedi Warriorsa. Stephen Curry vratio se u rodni grad s 23 poena (četiri trice).

Luka Šamanić nije nastupio za Utah, koji je tijesno izgubio od Houstona.

Kyrie Irving je ubacio 30, a Luka Dončić 26 poena uz 12 asistencija i devet skokova u pobjedi Dallasa, a Nikola Jokić je upisao 32 poena i deset skokova u porazu Denvera u derbiju Zapada. Nuggetsi su predali prvo mjesto Minnesoti.

Lakersi su izgubili kod Indiane uz 24 poena i 15 skokova Anthonyja Davisa, te 16 poena i 10 skokova LeBrona Jamesa.