Druga HNL

Četiri minute potpune pomrčine početkom nastavka stajali Krimejčane trećeg poraza u nizu

Davor Petrović

Filip Zrilić/Foto V. KARUZA

Crveni s Krimeje do tada su bili konkretniji suparnik i lako su mogli steći prednost tijekom prvog dionice igre

JARUN – ORIJENT 1919 3:0

ZAGREB Stadion NK Kustošija. Gledatelja: 200. Sudac: Duje Strukan (Split) 6. Strijelci: 1:0 Groznica (46′), 2:0 Florucz (49′), 3:0 Karamatič (90′). Žuti kartoni: Dobrić, Groznica, Karamati (Jarun), Mulac, Delibegović, Marot (Orijent 1919).

JARUN: Spudić 7, Horvat 6 (86′ Blaževski -), Karamatić 6,5, Dajčer 6,5, Vrbanić 6, Groznica 6,5 (86′ Međimorec -), Jugović 6, Dobrić 6, Florucz 7, Geljić 6 (71′ Adžić -), Bamba 6 (61′ Kelava -).

ORIJENT 1919: Boglić 6, Macolić 6 (83′ Jelić -), Mulac 6,5, Komorski 6,5 (54′ Senčar 6), Delibegović 6 (75′ Marot -), Jadrić 6 (46′ Bokulić 6), Fatić 6, Zrilić 6,5, Dukađin 6, Durdov 6 (83′ Srzentić –), Gadže 6.

Četiri minute potpune pomrčine na početku drugog dijela utakmice odvelo je Orijent 1919 prema porazu na gostovanju kod Jaruna. Crveni s Krimeje do tada su bili konkretniji suparnik i lako su mogli steći prednost tijekom prvog dionice igre. Međutim, sve njihove udarce u okvir gola uspješno je zaustavljao vidno raspoloženi Luka Spudić, koji je dobio prilik zbog zdravstvenih problema Bencea Gundela-Takacsa.

Već u 6. minuti u prilici se našao Dino Dukađin. Obrana Jaruna loše je reagirala, a napadač Orijenta 1919 nije uspio zahvatiti loptu kako je namjeravao.

Kazna

Utakmica je bila prilično otvorena, s time da su gosti ipak pokazali nešto više. Tako je u 19. minuti Filip Zrilić ibacio Dukađina u novu priliku, koja je okončana još jednim udarcem van okvira gola. Nešto kasnije Jarun je mogao povesti nakon prodora Raula Florucza po desnom krilu. Međutim, Kristian Boglić uspio je ukrotiti udarac glavom, u izvedbi Aboubacara Bambe.
U 31. minuti stigao je odgovor gostiju s Krimeje. Jakov Delibegović centrirao je s lijevog boka, a Ivan Durdov je sa dva metra pucao ravno u blok. Četiri minute kasnije Spudić je obranio udarac Dukađina s osam metara, a u završnici prvog dijela još jednom je izvukao svoju momčad sjajnom intervencijom.

Kako to već biva u nogometu, kazna za propušteno ubrzo je stigla. Prva minuta nastavka donijela je prodor Gabriela Groznice po desnom boku i odlučan ulazak u kazneni prostor gostiju. Dobro odmjereni prizemni udarac u bliži kut bio je dovoljan za vodstvo Jaruna – 1:0.

Gol iz kornera

Taj gol očigledno je šokirao goste, koji su nakon samo tri minute još jednom morali krenuti s centra. Ovoga je puta sjajno raspoloženi Florucz izazvao delirij na tribinama, pogodivši gol izravno iz kornera s desne strane. Boglić je tom prilikom uspio tek okrznuti loptu dlanom – 2:0.
Ubrzo su gosti doznali da nesreća nikada ne dolazi sama. Naime, u 54. minuti je Mislav Komorski morao napustiti teren zbog ozljede. Dok se Orijent 1919 pribrao, iscurilo je dosta vremena, a u 65. minuti Spudić ih još jednom sjajnom intervencijom bacio u očaj.

Ovoga puta ga je pokušao savladati Dominik Mulac. U 72. minuti je stigla zadnja prava prilika za goste, u obliku Dukađinova udarca s deset metara, koji je zatresao prečku domaćeg gola. Početak sudačke nadoknade je donio gol Tina Karamatića iz prekida za potvrdu pobjede Jaruna – 3:0.