Druga pobjeda

VELIKA NEDJELJA ZA HRVATSKE TENISAČE ATP Queens: Čilić preko Đokovića do naslova

Reuters

Reuters

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić osvojio je travnati ATP turnir u londonskom Queensu pobijedivši u finalu bivšeg prvog igrača svijeta Srbina Novaka Đokovića s 5-7, 7-5 (4), 6-3 nakon tri sata igre. Čilić je Queens osvojio po drugi puta, a drugi puta u karijeri pobijedio je Đokovića, koji je do prije dvije godine i Čilićeve pobjede u Parizu vodio protiv Marina s čak 14-0 u međusobnim dvobojima. Na putu prema pobjedi Čilić je spasio i jednu meč-loptu, a Đoković je propustio i vodstvo od 4-1 u »tie-breaku« drugog seta. Marin je u meču imao 18 aseva, no samo 48 posto ubačaja prvog servisa, dok je od osam lopti za obrat realizirao samo jednu. Čilić je izgubio prvi set, iako je imao čak šest »break-lopti«, do čega pet u sedmom gemu. Đoković je u 12. igri dočekao lošije serviranje Čilića i iskoristio treću set loptu. U drugom setu Đoković propušta meč-loptu kod 4-5, a negdašnji prvi igrač svijeta u »tie-breaku« propušta i vodstvo od 4-1. Čilić je u tom »tie-breaku« zaigrao fantastično i dobio šest poena zaredom.U odlučujućem, trećem setu nije bilo prilika sve do osme igre, kada Čilić koristi lošije serviranje Đokovića i radi ključno oduzimanje servisa za vodstvo 5-3. Čilić je za meč odservirao bez pogreške i mogao je proslaviti svoj 18. turnir u karijeri.Bila je ovo velika nedjelja za hrvatski tenis jer je Borna Ćorić osvojio ATP turnir u Halleu pobijedivši u finalu Rogera Federera.