Turnir u Madridu

Marin Čilić ušao u četvrtfinale turnira u Madridu gdje ga čeka Novak Đoković

Marin Čilić/Foto REUTERS

ZAGREB Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić se u četvrtak plasirao u četvrtfinale teniskog turnira iz Masters serije u Madridu nakon što je u trećem kolu sa 4-6, 6-3, 6-2 pobijedio srpskog tenisača Lasla Djerea poslije dva sata i deset minuta igre.

Prvi set je Čilić izgubio nakon što mu je Djere uzeo servis za vodstvo od 5-4 i nakon toga dobio svoj servis.U drugom setu, iako gubi svoj prvi servis Čilić igra sigurnije, i iskorištava prvu priliku za break za izjednačenje na 3-3 nakon čega osvaja još tri gema u nizu za 6-3. I u trećem setu hrvatski tenisač igra bolje, uzima servis suparniku za 2-1 i onda za 4-1. Poslije toga, Djere osvaja svoj servis, a Čilić privodi meč kraju u svoju korist.

Čilić je u meču servirao 12 aseva, a Djere tri. Hrvatski je tenisač bio bolji na prvom servisu (82 posto naprama 60 posto) i spasio je osam od deset break lopti, dok je suparniku četiri puta uzimao servis.

Ovo je bio prvi međusobni susret hrvatskog tenisača i Djerea, 32. na ATP ljestvici. U četvrtfinalu Čilić će igrati protiv prvog tenisača svijeta Novaka Đokovića koji je bio bolji od Francuza Jeremyja Chardya, 47. na ATP ljestvici. U 19 međusobnih ogleda protiv Đokovića, Čilić je upisao svega dvije pobjede.