Premijer liga

Zamećani unatoč sjajnoj podršci navijača upisali 11. poraz zaredom, riječka ekipa u ključnim trenucima promašila četiri sedmerca

Islamović i Vučko/Foto Arhiva NL

Dalmatinci su itekako iskoristili zastoj u napadu domaćih i poveli, Papić je pogodio za 19:18 u 36. minuti, šest minuta potom gosti imaju čak i 22:19, a domaći su pak do tada promašili četiri sedmerca

RIJEKA Utakmica 11. kola A skupine Paket24 Premijer lige rukometaša: Zamet – Ribola Kaštela 28:30 (17:17). Centar Zamet. Gledatelja: 450. Suci: Bosak i Herceg (Varaždin).

ZAMET: Pešić, Vučko 4, Tomović 2, Krstić, Živković 5, Ljevar, Islamović 5 (1), Kezić, Milih, Viskić, Deželjin, Pikec 9 (1), Perkov.

RIBOLA KAŠTELA: Mirat, Krešić, Milas 4, Banović 3, Milković 6, Krokar, Kaštelan, Olić, Vujičević 6, Kovačević 5 (1), Papić 4, Romić, Klasanović 1, Petrović, Čajić, Bešker 1.

Isključenja: Zamet 6, Ribola Kaštela 14 minuta. Sedmerci: Zamet 7 (2), Ribola Kaštela 4 (2).

Niti iznenađujući odaziv navijača i navijanje nije pomoglo rukometašima Zameta koji su na domaćem terenu s Ribola Kaštelom doživjeli čak jedanaesti poraz u nizu, pritom nisu iskoristili čak pet sedmeraca.

Zamećani su za dvije minute poveli 3:0, a kada je Perkov povećao na 5:1, gosti su već u 6. minuti morali zvati “time out”. On im je i pomogao, serijom 3:0 primakli su se na korak. “Vruća ljevica” Marko Pikec nije dozvolila preokret, Riječani su sredinom nastavka s pet njegovih golova poveli 10:7. Kada se Markova slavina zavrnuta gosti su to iskoristili, Papić je u 20. minuti poravnao na 11:11. Do odmora Riječani su uzvratili serijom 3:0, ali nedovoljnom, na odmoru je bilo 17:17 u igri bez obrambenih kišobrana.

Dalmatinci su itekako iskoristili zastoj u napadu domaćih i poveli, Papić je pogodio za 19:18 u 36. minuti, šest minuta potom gosti imaju čak i 22:19, a domaći su pak do tada promašili četiri sedmerca. Kaštelani su taj obećavajući kapital prenijeli i u posljednju četvrtinu igre. Usprkos sjajnim obranama Tina Viskića, gosti su stalno za dva gola odmicali i uoči posljednjih pet minuta duela. Sjajni Viskić je kod 27:26 u 56. minuti obranio i drugi sedmerac, ali ni to nije pomoglo ekipi. Dalmatinci su pak koristili svaku prigodu, tako su i odmakli na nedostižnih 29:26 te na koncu slavili 30:28.