ABA liga

Zadar poražen od Igokee nakon produžetka, Mega bolja od Cibone

Foto M. KOMINA

Domaći su serijom 24-3 čak i poveli 63-59 prije no što je Zadar treću četvrtinu zaključio svojom serijom 10-0 za vodstvo 69-63 uoči posljednjih 10 minuta

LAKTAŠI Košarkaši Zadra u susretu 9. kola regionalne ABA lige izgubili su na gostovanju kod Igokee u Laktašima sa 94-100 (25-19, 27-17, 17-25, 14-20; 11-17) nakon produžetka.

Luka Božić je sa 28 koševa i 12 skokova opet bio najbolji kod Zadra, dok je Stefan Moody sa 24 ubačaja predvodio Igokeu.

Zadrani su sjajno odigrali prvo poluvrijeme nakon kojega su imali prednost od 16 razlike, a početkom drugog poluvremena su stigli i na maksimalnih 17 poena plusa (56-39) da bi potom neobjašnivo stali. Domaći su serijom 24-3 čak i poveli 63-59 prije no što je Zadar treću četvrtinu zaključio svojom serijom 10-0 za vodstvo 69-63 uoči posljednjih 10 minuta.

Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se 3:20 minuta prije kraja četvrte četvrtine kada je kod vodstva Zadra 81-75 Žganecu dosuđena isključujuća peta osobna pogreška iako se na snimci vidi kako je čisto blokirao Atića na šutu za tricu. Ubrzo nakon Žganeca zbog pet osobnih pogrešaka iz igre je morao i drugi visoki igrač Zadra Mazalin, pa hrvatski prvak u posljednjoj minuti nije uspio sačuvati prednost od 83-78.

U dodatnih pet minuta domaći su otišli na veliku prednost prvenstveno zahvaljujući svom Amerikancu Moodyju koji je pogodio tri trice.

Ovim porazom Zadar je pao na omjer 4-5, dok je Igokea na 7-2.

Košarkaši Cibone u susretu su 9. kola regionalne ABA lige izgubili u KC “Dražen Petrović” od Mege sa 69-83 (18-15, 11-20, 20-23, 20-25).

Zagrepčani su protiv potentnijeg suparnika bili u igri gotovo tri četvrtine, ali u posljednjih 10 minuta su u potpunosti pali te na kraju upisali prilično uvjerljiv poraz. Iako Cibonu nije služio vanjski šut, uspjela je okončani prvu četvrtinu s prednosti, a držala je rezultatski priključak i na poluvremenu kada je zaostajala samo šest poena.

U trećoj četvrtini su domaći igrači vezali nekoliko trica i zato Mega nije i ranije riješila pitanje pobjednika. No, u četvrtoj četvrtini do izraažaja je stigla veća brzina gostiju koji su iz brzih protunapada stalno povećavala prednost koja je u jednom trenutku iznosila i 18 razlike.

Tomislav Buljan i Jakov Mustapić su sa po 13 koševa predvodili Cibonu, dok je Nikola Đzurišić sa 17 poena bio najučinkovitiji kod Mege.

Cibona je ovim porazom pala na omjer 3-6, dok je Mega na 5-4.