Issah Abass

VIDEO Bivši igrač Rijeke u 94. minuti srušio Benficu i zakomplicirao borbu za naslov prvaka Portugala

Issah Abass/Foto HNK Rijeka

Abass je 2021. stigao na Rujevicu kao posuđeni igrač Mainza, a nakon jedne sezone u HNL-u vratio se u Njemačku

RIJEKA Nogometaši Chavesa iznenadili su Benficu u portugalskom prvenstvu osvojivši sva tri boda, a junak pobjede bio je bivši igrač Rijeke, Issah Abass.

Ganac je u igru ušao u 71. minuti, a u 94. je postigao pogodak za 1:0, a tim je rezultatom utakmica koji trenutak kasnije i završila.

Ovdje možete pogledati njegov pogodak.

Nakon jednog kontranapada Abass je izbio sam pred golmana Benfice i mirno zabio za veliku pobjedu. Ovaj je rezultat zakomplicirao i borbu za naslov prvaka u Portugalu. Porto je svladao Santa Claru pa je zaostatak za Benficom smanjio na četiri boda. Chaves je, pak,  na desetom mjestu ljestvice.

Abass je 2021. stigao na Rujevicu kao posuđeni igrač Mainza, a nakon jedne sezone u HNL-u vratio se u Njemačku. Kao slobodan igrač prešao je u ove sezone u Chaves za koji je sakupio 24 nastupa te postigao četiri gola.