Prvenstvo hrvatske vaterpolista

Vaterpolisti Primorja EB očekivano poraženi od Juga, Riječani držali korak samo prvu četvrtinu

Valentina Prokić

Tin Brubnjak/Foto Arhiva NL

U drugoj četvrtini Primorjaši su držali korak do 4:4, a nakon toga Jug je preuzeo kontrolu.

RIJEKA – Utakmica 5. kola prvenstva Hrvatske: Primorje EB – Jug AO 8:16 (3:2, 3:7, 1:5, 1:2). Bazen Kantrida. Suci: Matijević i Šketelj. Delegat: Kučinić.

PRIMORJE EB: M. I. Čubranić (6 obrana), Vuković, L. Babić, Tomić, Brubnjak 3 (1), Blažić 1, N. Čubranić, K. Babić 1, Sotošek, Burburan 2, Crippa, Jurišić 1, Duvnjak-Starčević (5 obrana), Kaluđerović.
JUG AO: Popadić (6 obrana), I. Vukojević 1, Burđelez, Stahor 1, Joković 2, Papanastasiou 3, Tomasović, Kržić 2, Kakaris 3, Benić 1, Žuvela 3, A. Vukojević, Zvono.

Igrač više: Primorje EB 9 (3), Jug AO 7 (3). Peterci: Primorje EB 1 (1), Jug AO 1 (0).

Vaterpolisti Primorja EB očekivano su poraženi od Juga. Završilo je 8:16 u korist gostiju, koji su od druge četvrtine vodili glavnu riječ. Primorjaši su prvu četvrtinu pružili dobar otpor te nakon početnog vodstva Kakarisa, uspjeli izjednačiti preko Burburana, a zatim i povesti golom Brubnjaka. Nakon što je izjednačio Grg Papanastasiou, Riječani su na prvi predah ipak otišli s vodstvom pogotkom Karla Babića. U drugoj četvrtini Primorjaši su držali korak do 4:4, a nakon toga Jug je preuzeo kontrolu.