HT Premijer liga

U Mavrincima pala favorizirana Šibenka, Škrljevčani upisali važnu pobjedu u borbi za ostanak

Katarina Blažević

Luka Barišić/Foto V. KARUZA

Šibenka je ovim porazom propustila preskočiti Split i Cibonu na ligaškoj ljestvici

MAVRINCI Susret 20. kola HT Premijer lige: DepoLink Škrljevo – Šibenka 78:70 (19:18, 23:19, 22:19, 14:14). Dvorana Mavrinci. Gledatelja: 200. Suci: Jovović (V. Gorica), Peić (Sl. Brod) i Anzulović (Zagreb).

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Bart 5, Thornton 21 (10-11), Rajčić 9, Antunović 5, Barišić 17 (7-8), Jelić 7, Kujundžić 2, Ramme 12 (2-2), Smojver, Butorac, Ćošić, Svoboda.

ŠIBENKA: Skorić 14 (3-4), Kakar 18 (2-3), Klarin 12, Howard, Jambrović 10 (3-4), Pleadin, Brocić 11 (1-2), Antić 2, Šarić 3, Škugor, Paić.

Košarkaši DepoLink Škrljeva upisali su u 20. kolu HT Premijer lige petu pobjedu, a zasigurno i najveću ove sezone. U Mavrincima je ipak pala favorizirana Šibenka, koja je ovim porazom propustila preskočiti Split i Cibonu na ligaškoj ljestvici.

Doduše, u redovima gostiju zbog ozljeda nisu mogli igrati njihovi najbolji igrači Paić i Pleadin, dok je Damir Rajković imao kompletan sastav, a ponovo se istaknuo Amerikanac Thornton (21 poen i devet asista).

Škrljevčani su napokon “ukrotili” napadački skok gostujuće momčadi, manje su i griješili u odnosu na prošle utakmice, a ovoga puta su i šuterski bili pomalo raspoloženiji od protivnika, zahvaljujući čemu su od kraja prve četvrtine pa do kraja susreta držali makar minimalno vodstvo.

Šibenčani su izjednačili na sredini treće četvrtine (50:50), ali domaćin se brzo ponovo odvojio i na “plus 10”.