Ligue 1

Tudorov Marseille slavio u utakmici koja je kasnila 45 minuta zbog sukoba i približio se Parižanima

Junak pobjede bio je čileanski nogometaš Alexis Sanchez koji je postigao oba pogotka

CLERMONT-FERRAND Nogometaši Marseillea, koje vodi hrvatski strateg Igor Tudor, upisali su novu pobjedu te su u gostima, u ogledu 23. kola francuske Ligue 1, svladali Clermont 2-0.

Junak pobjede bio je čileanski nogometaš Alexis Sanchez koji je postigao oba pogotka. Prvi u 44. minuti iz jedanaesterci, a potom u 81. minuti za potvrdu tri boda. Marseille se vratio na drugo mjesto ljestvice te ima pet bodova manje od vodećeg PSG-a.

Clermontu je ovo bila četvrta ligaška utakmica u nizu u kojoj nije postigao pogodak.

Utakmica je kasnila 45 minuta jer su dvoboju prethodili navijački sukobi ispred stadiona. Pritom je bačen suzavac, a dim se potom preselio na stadion te je to bio razlog što je susret počeo kasnije.

U nedjelju se igra ostatak utakmica ovog kola, a sastaju se Toulouse – Rennes, Angers – Auxerre, Lille – Strasbourg, Montpellier – Brest, Reims – Troyes, Nantes – Lorient i Lyon – Lens.