Prva liga košarkaša

Šuterski moćan Kvarner 2010 stotkom slomio susjede iz Pule, povratnik Kučan prvo ime susreta

Katarina Blažević

Ivan Kučan/Foto S. DRECHSLER

RIJEKA Susret 14. kola Prve lige košarkaša: Kvarner 2010 – Stoja 105:74 (30:17, 26:19, 28:11, 21:27). Dvorana mladosti. Gledatelja: 200. Suci: Perlić, Čičin Šain i Findri (Zagreb).

KVARNER 2010: Fells 10, Štemberger 17, Delpin 2, Zovko 10 (1-1), Damjanović 9 (3-6), Pepelar 11, Naletilić 2, Cvitković 10 (0-2), Kučan 24 (8-9), Kostić 2, Baćac Simper 8 (2-2), Matić.

STOJA: Dasko, Gustovarac 6, Blažević, Travica 10 (0-2), Đugum 24 (2-2), Grujanić 9 (1-4), Burić, Rojnić, Bulešić 6 (2-3), Marić 4 (1-2), Banko 3, Ostojić 12 (3-4).

Košarkaši Kvarnera 2010 rutinski su riješili susjedski derbi protiv Stoje i ubilježili devetu pobjedu sezone. Šuterski moćna riječka ekipa, s Fellsom, Štembergerom i povratnikom Ivanom Kučanom, već je u prvoj četvrtini ubacila 30 poena, ali odlično je domaćin i obrambeno odradio posao, zaustavivši u tom razdoblju najboljeg pojedinca Stoje.

Marin Đugum, inače drugi strijelac lige, imao je u prvoj četvrtini tek jedan šut, i to neuspjeli, dok je Štemberger u 7. minuti igre ubacio svoju treću tricu (19:7). Ubrzo potom na parket je ušao i Kučan, koji se nadovezao na Štembergera, uspješnim šutem za tri poena donio je Kvarneru vodstvo 25:12.

Od starta se na parketu vidjelo tko je kvalitetnija momčad, Riječani su Puljane dobrim pritiskom tjerali na izgubljene lopte i loše šuteve, dok je veliku ulogu odradio i skok (45-32), čija je razlika bila još značajnija nakon prvog poluvremena susreta.

Prednost domaćina je samo rasla, krajem treće četvrtine Kvarner je stigao i do razlike od 40 poena (84:44), a do kraja je prešao i sto poena. Stoga je zadnja dionica igre treneru Paviću poslužila da odmori svoje ključne igrače te nešto veću priliku da igračima s klupe, Baćac Simperu te juniorima Pepelaru, Kostiću i Matiću.

Povratnik Kučan bio je prvo ime susreta s 24 poena (šut 6/8, trice 4/4) i pet asista u 20 minuta igre, dok je kapetan Štemberger u 18 minuta ubacio 17 poena (pet trica). Damjanović je uz 13 skokova ugradio i devet poena.