Svjetski skijački kup

Spust u Garmischu: Prva pobjeda Dominika Parisa godinu dana nakon ozljede

Reuters

Reuters

Paris je slavio s rezultatom 1:33,81, drugi je sa 37 stotinki sekunde zaostatka bio Švicarac Beat Feuz, a treće mjesto je osvojio Austrijanac Matthias Mayer sa 40 stotinki sekunde zaostatka.

GARMISCH-PARTENKIRCHEN Talijan Dominik Paris pobjednik je spusta skijaša Svjetskog kupa u Garmisch-Partenkirchenu ostvarivši 19. pobjedu u karijeri pri čemu prvu ove sezone.

Bila je to i njegova prva pobjeda nakon teške ozljede koljena zadobivene u siječnju prošle godine.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Francuz Alexis Pinturault sa 924 boda, drugi je Austrijanac Marco Schwarz sa 666 bodova, a treći je Švicarac Marco Odermatt sa 639 bodova. Hrvatski skijaš Filip Zubčić je osmi sa 484 boda.

U poretku spustaša vodi Švicarac Feuz sa 406 bodova ispred Mayera sa 358 bodova i Paris sa 288 bodova.

U subotu je u Garmisch-Partenkirchenu na rasporedu super-G, a nakon toga skijaši sele u Cortinu d’Ampezzo gdje će se od 8. do 21. veljače održati svjetsko prvenstvo.