Premijer liga

Škrljevčani uspjeli parirati favoriziranom Splitu, ali dva boda su ostala na Gripama

Katarina Blažević

Viktor Šarić/Foto M. LEVAK

Na poluvremenu je domaćin imao tek minimalnu prednost 51:50, ali očigledno je trener Žutih Slaven Rimac imao što reći svojim igračima, dok su Škrljevčani već tradicionalno pali u igri u zadnjih 20 minuta

SPLIT Utakmica 20. kola FAVBET Premijer lige: Split – DepoLink Škrljevo 105:92 (23:27, 28:23, 26:16, 28:26). Dvorana Gripe. Gledatelja: 50. Suci: Radojković, Bajramović i Lovrić.

SPLIT: Funderburk 13 (3-3), Shorter 23 (2-3), Kalajžić 9 (3-4), Runjić 7 (4-6), Vuko 10, Perković 22 (5-7), Sullivan 6, Tišma 11 (0-1), Klepo, Perkušić 2, Dubravčić 2.

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Uljarević 19 (7-7), Gulin 5 (2-2), Šarić 21 (3-4), Hollowell 20 (2-2), Stanojević 20 (1-4), Šljivarić, Svoboda 5, Salopek, Rajković, Ćošić 2.

Košarkaši DepoLink Škrljeva odlično su parirali Splitu na Gripama, na poluvremenu je domaćin imao tek minimalnu prednost 51:50, ali očigledno je trener Žutih Slaven Rimac imao što reći svojim igračima, dok su Škrljevčani već tradicionalno pali u igri u zadnjih 20 minuta. Ipak, u ovom im slučaju, kada s druge strane stoji ABA ligaš i to na domaćem terenu, i nije toliko za zamjeriti.

Štoviše, Škrljevo je u ovom susretu bilo i itekako oslabljeno. Trener Edi Dželalija nije doputovao u Split zbog temperature te je momčad vodio Mirko Ščekić, dok su izostali već duže ozlijeđeni Mario Rajčić, kao i Vigo Bart te Filip Miljković zbog – maturalne zabave.

Dvije trice Tonija Perkovića u 14. minuti donijele su Splitu preokret (34:30), nakon što je Škrljevo dominiralo proteklih desetak minuta. Imao je Split u dva navrata u drugoj četvrtini i “plus šest”, ali domaći su prelomili utakmicu tek na startu treće dionice kada su serijom 12:0 pobjegli Škrljevu na razliku od 13 poena (63:50).

Favorizirani Split je krenuo u susret umorno, blijedo i s pritisnutom kočnicom u svakom segmentu. Trica je u prvoj četvrtini stala na 1-8, ali veći je problem za domaćina bila slabo odigrana obrana. Škrljevčani su se lako prošetavali u reketu i nakon polaganja Splićanina Viktora Šarića vodili 14:8.

Žuti su promašili i neke nevjerojatne zicere, ali potom su se uspjeli vratiti (13:14) na krilima Vuka. Ipak, Škrljevčani su do kraja prve četvrtine održavali prednost, Stanojević je bio jači od Vuka u reketu, da bi potom dodao i tricu. Sullivan je napravio veliku grešku u napadu pri rezultatu 19:25, ali njegova momčad se uspjela vratiti u drugoj četvrtini mini serijom (28:30), što je natjeralo Ščekića da pozove minutu odmora.

Ona je očito više pomogla domaćinu jer je Perković povezao dvije trice za preokret domaćina. Doduše, Zeleni su se dobro držali, u zadnjih 35 sekundi prvog poluvremena ubacili su pet poena s kojima se na veliki odmor otišlo s minimalnih 51:50.

I tek u trećoj četvrtini Split je opravdao ulogu favorita. Domaći su serijom 12:0 poveli 63:50. Shorter je uz pripomoć Kalajžića zapravo odradio veći dio posla. U posljednjoj četvrtini gostima nisu bili dovoljni raspoloženi Stanojević i Šarić te je Split lagano održavao prednost od 10 do 15 poena razlike.