HT Premijer liga

Škrljevčani u Mavrincima upisali važnu pobjedu: Sjajnom završnicom do konačnog slavlja nad Boscom

Katarina Blažević

Robert Kujundžić/Foto S. DRECHSLER

Kapetan Rajčić s ključnim je tricama preokretao rezultat (68:67, 71:70), da bi novopridošli Šarić nanizao četiri poena kojima su se Zeleni u Mavrincima napokon pomalo i odvojili od Bosca (82:76, 38')

MAVRINCI Susret 2. kola Lige za ostanak HT Premijer lige košarkaša: DepoLink Škrljevo – Bosco 91:80 (20:20, 22:18, 18:27, 31:15). Dvorana Mavrinci. Gledatelja: 200. Suci: Hadžić, Mikulić i Hartman.

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Jelić 10, Kujundžić 8 (3-4), Thornton 23 (13-15), Rajčić 11 (1-1), Barišić 12 (6-6), Gulin 2 (0-1), Bart, Antunović, Ramme 17, Butorac, Šarić 8, Svoboda.

BOSCO: Krajnović 20 (5-7), Matić 6, Šljivarić, L. Babić 5 (1-2), Krapić 5, Rukavina, P. Babić 8, Radulović, Primorac 7 (2-2), Hemphill 3 (1-2), Jurič 15 (2-2), Lončar 11 (3-4).

Škrljevčani su odigrali sjajnu zadnju četvrtinu sličnu onoj protiv Cibone, kada su u posljednjih 10 minuta zabili 37 poena. Ovoga puta stali su na 31, a kapetan Rajčić s ključnim je tricama preokretao rezultat (68:67, 71:70), da bi novopridošli Šarić nanizao četiri poena kojima su se Zeleni u Mavrincima napokon pomalo i odvojili od Bosca (82:76, 38′).

I Jelić i Thornton su “dali ruku” u zadnjoj dionici, ali cijela je prva petorka, uz Rammea i Šarića s klupe, odigrala odličnu utakmicu u kojoj je Škrljevo upisalo sedmu prvenstvenu pobjedu i barem zasad se odmaknulo od zone ispadanja.

Liga za ostanak je još uvijek izrazito izjednačena, na vrhu je Dinamo, koji je s novim trenerom Vladimirom Anzulovićem danas upisao devetu pobjedu.