Liga za ostanak

Serija 18:4 nedovoljna za preokret Zelenih kod Zaboka, Škrljevčani će već u petak u Mavrincima tražiti iskupljenje

Katarina Blažević

Damir Rajković i Martin Jelić/Foto V. KARUZA

ZABOK Susret 3. kola Lige za ostanak HT Premijer lige: Zabok – DepoLink Škrljevo 93:81 (28:21, 27:14, 22:23, 16:23). GSD Zabok. Gledatelja: 150. Suci: Jovović (Zagreb), Terlević (Rijeka) i Kovačević (Čakovec).

ZABOK: Buljević 20, Stipaničev 9 (1-1), Perović 19 (5-7), Antonić 5, Glasper 27 (2-3), Martinko 2, Stojanović 2 (2-2), Tomić, Črnjević 9 (5-6), Tomas, Bond.

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Jelić 26 (2-2), Kujundžić 4, Thornton 20 (8-8), Rajčić, Barišić 8 (2-2), Gulin 2 (0-2), Antunović, Ramme 19 (3-4), Butorac, Šarić 2, Ćošić, Svoboda.

Škrljevčani nisu uspjeli nastaviti pobjednički niz kojim bi se barem malo odmaknuli od zone ispadanja. Domaćin je u Zaboku u potpunosti zasluženo stigao do pobjede, iako je na kraju skoro i prokockao vodstvo od 27 poena razlike koje je imao u trećoj četvrtini (64:37, 67:40). Jelić je pet minuta prije kraja zabio svoju šestu tricu za smanjenje razlike na samo sedam poena (81:74).

Ali tu je stalo kod gostiju. Zeleni više nisu imali snage dostići raspoloženijeg protivnika, koji je do dominacije u prvom poluvremenu stigao zahvaljujući skoku (21-11), ali i napadački sjajnim Glasperu i Buljeviću, kojima se potom u drugom dijelu pridružio i centar Perović.

Da je trener Škrljevčana Damir Rajković imao još barem jednog ili dvojicu igrača koji su bili raspoloženi kroz svih 40 minuta kao Martin Jelić, možda bi priča imala i drugačiji završetak. Ramme se, doduše, i u ovoj utakmici probudio u drugom poluvremenu te je zajedno s Jelićem i Thorntonom predvodio momčad u velikoj seriji kojom su od rezultata 73:49 stigli na 77:67.

Škrljevčani su uspjeli ubrzati igru i kontrolirati skok. Osam puta Thornton je bio precizan s crte slobodnih bacanja, da bi Jelić pa potom Ramme tricama vraćali nadu u preokret (83:77). Ipak se Zabok uspio sačuvati s nekoliko dobrih obrambenih akcija, da bi potom sa šest nanizanih poena riješio pitanje pobjednika. Već u petak Škrljevčani će pred svojom publikom (19 sati) protiv Gorice imati priliku iskupiti se za ovaj poraz.