Premijer liga rukometaša

Rukometašima Zameta samo bod u susretu 11. kola, Sesvećani prekinuli niz Riječana

Renato Sulić/Foto S. DRECHSLER

Tin Tomljanović je iz sedmerca u posljednjoj minuti pogodio za remi poslije serije od Riječana od četiri pobjede

RIJEKA Tin Tomljanović je iz sedmerca u posljednjoj minuti pogodio za konačnih 27:27, sastav Sesveta jer tako prekinuo niz Zameta od četiri pobjede.

ZAMET – SESVETE 27:27

Utakmica 11. kola Paket 24 Premijer lige rukometaša: Zamet – Sesvete 27:27 (13:15). Dvorana na Zametu. Bez gledatelja. Suci: Cindrić, Gonzurek (Osijek).

ZAMET: Zena, Zarev 1, Mozetić 1, L. Ljevar 1, Grgurević 2, F. Ljevar 1, Njegovan 1, Šehić, Sorić, Tomljanović 10 (6), Starčević 4, Car 1, Mrakovčić, Devčić, Sulić 3, Perković.

SESVETE: Perić, Krndelj 13 (4), Topnir, Potner 2, Matić 2, Jelovčić, Strbar, Mudnjak, Vusić 6, Brezinščak, Šuker, Krešić 1, Jurić, Gavrić 2, Rukavina, Finek 2.

Isključenja: Zamet 4, Sesvete 10 minuta. Sedmerci: Zamet 6 (6), Sesvete 4 (4).

Obrana Zamećana je ušla u utakmicu kao kišobran od papira, nije ni čudo što je prokišnjavala domaća mreža te su Sesvećani lako stvarali matne pozicije i održavati prednost. Sesvećani su od početka svojim ubojitim napadom kroz šuplju zonu odmah stvorili zapaženu razliku od tri gola, važan kapital do sredine poluvremena igre.

Foto galerija: Premijer liga rukometaša: Zamet - Sesvete Foto: Sergej Drechsler

Zamećani su ostajali u utrci ne odustajući dodatno ponajviše zahvaljujući efikasnom napadu, osovini Tin Tomljanović – Renato Sulić, koji su održavali priključak i nadu za Riječane. Tomljanović je tako u 21. minuti asistirao Matiji Caru za kontranapad na neobranjena vrata iz kojega je Matija Car ostvario prvo izjednačenje, bilo je to 10:10 u 22. minuti.

Nastavljena su zamuckivanja u napadu i kulise kao na snimanju filma u obrani te su Sesvete opet povele s tri gola razlike, bilo je 14:11 u 25. minuti. Kormilar Riječana Valter Matošević je tada reagirao minutom odmora, terapija nije djelovala i gosti su u 28. minuti načinili do tada najveću razliku – 15:11. Domaći su do odlaska na odmor ipak nekako uspjeli umanjiti štetu te je Sesvete nas poluvrijeme oneslo vodstvo 15:13.

Riječani su snažno krenuli u nastavak, u 32. minuti Tomljanović je iz sedmerca poravnao na 15:15 da bi Marin Mozetić na 3:0 i Matija Starčević na 4:0 povećali domaću seriju i vodstvo Zamećana (17:15). Riječki val je rastao, Tony Zarev je u 38. minuti povisio na 19:16. Gosti su međutim reagirali i korak po korak anulirali zaostatak, u 44. minuti je 21:21, a nije to sve od njih. U 50. minuti Vukšić je pogodio za 23:21. U posljednjih deset minuta Tomljanović je vratio Riječane u vodstvo, 25:24, Sesvećani su preokrenuli na 26:25 nepune četiri minute do kraja, sve do konačnog remija 27:27.