Prva HRL za žene

Rukometašice Zameta poražene na startu prvoligaške sezone, Sesvećanke u drugom dijelu preokrenule i uzele pobjedu

Katarina Blažević

Foto S. DRECHSLER

RIJEKA Utakmica 1. kola Prve HRL za žene: Zamet – Sesvete 23:26 (14:13). Centar Zamet. Gledatelja: 70. Suci: Matija Cingesar i Matej Pavlović (oba Varaždin).

ZAMET: Troskot, Rajković, Plahinek 1, N. Budić, Mršić 1, Nekić 2, J. Budić, Tabar 4 (3), Hontić, Pleše 2, Možetić, Jukan 5, Visković 8 (6), Vrkljan, Grozdanić, Strukar.

SESVETE: Wurth, Lujić 2, Kosovac 2, Bešen 1, Grlić, Krezo 2, Janković Miloš 4, Trbojević, Krezo 2, Rezo, Gavrilović 3 (1), Zetović, Zovko, Bikić 3, Jukić 2, Hunjadi 5.

Isključenja: Zamet 8, Sesvete 2 minute. Sedmerci: Zamet 9 (11), Sesvete 1 (1).

Rukometašice Zameta poražene su na svojem terenu na startu povratničke prvoligaške sezone od ekipe Sesveta, iako su gošće do svojeg prvog vodstva stigle tek u 38. minuti utakmice. Nakon početnog egala, Zamećanke su se odvojile sedmercima Tabar i Visković te pogotkom Plahinek nakon brze kontre (7:4).

Gošće su ponovo izjednačile (7:7), ali su Zamećanke uzvratile serijom 6:1 za svoje najveće vodstvo na susretu (13:8). Sesvećanke se nisu predale te se na odmor otišlo s tek golom prednosti za Zamet, da bi Krezo izjednačila u 37. minuti (16:16), a Gavrilović pogodila za preokret minutu kasnije. Do kraja su gošće uspjele zadržati vodstvo i uzeti dva boda u zametskoj dvorani.