Prva liga rukometašica

Rukometašice Murvice sjajnim finišem izvukle bod u Sesvetama, Jelenović zabila pola golova Crikveničanki

Rea Jelenović/M. GRACIN

Crikveničanke su nanizale sjajnu seriju čak 6:0, Jelenović je na koncu dvama golovima izjednačila na 30:30 i nepune dvije minute do kraja u dramatičnom finišu više nitko nije poentirao.

RIJEKA U utakmici 12. kola Prve lige rukometašice Sesveta i Murvice podijelile su bodove, susret je zavšrio 30:30 (14:12).

SESVETE: Lujić, Tupek 6, Bešen 3, Grlić,P. Krezo 1, Burić 9, Cvitanović,L. Krezo 3, Brkić 1, Lovrenčević, Zetović, Ćoraš, Lukšić 2, Lukić 5 (3), Beličev.
MURVICA: Strukar, Nekić 1, Jelenović 15 (6), Masnić 5 (1), Grozdek, Filipović 2,Maja Pešut 2, Mandekić, Debelić 5,Lončarić,Matea Pešut, Car, Tomić.

Rea Jelenović, košarkaški efikasna s čak 15 golova je zaključila sjajnu završnicu Murvice u Sesvetama gdje su gošće u posljednjih desetak minuta nadoknadiole manjak od 6 golova i osvojile bod s konačnih 30:30.

Crikveničanke su provele skoro cijelo prvo poluvrijeme u lovu za prednošću Sesvećanki nakon jednog jedinog izjednačenja 2:2 u samom početku utakmice. Poslije toga je, sve do odlaska na odmor domaća ekipa stalno vodila sa golom-dva ili tri prednosti, a u 25. minuti odmicala je i za četiri koraka kada je Tupek povisila na 12:8.

Gošće su uspjele reagirati serijom 4:0 i izjednačiti golom Jelenović na 12:12 no domaće su u samoj završnici dva puta poentirale te su čekale nastavak s vodstvom 14:12.

Sesvećanke su otvorile bolje i drugo poluvrijeme, toliko da su ušle u posljednju trećinu utakmice s prednošću 20:16. Približavanjem finiša Sesvete se još više nametnulo, u 50. minuti Burić je povećala na 30:24.