PREMIJER LIGA

Rukometaši Zameta protutnjali varaždinskim parketom za drugu pobjedu sezone

Damir Vučko/Foto: M. LEVAK

Pikec je, naime, u 34. minuti zaokružio razliku na deset golova (20:10), stvorivši nove brige Varaždincima i praktički riješivši dilemu o pobjednicima.

VARAŽDIN – Utakmica 4. kola Paket24 Premijer lige rukometaša: Varaždin 1930 – Zamet 25:31 (9:17). Sportska dvorana u Varaždinu.

VARTEKS 1930: Herceg, Šagij, Trojko 2, Budinski 1 (1), Tompić, Sklepić 4, Flajšman, Grubišić 6, Vidaček 3, Toplek, Kasap 1, Puček 2, Divjak, Marčec 2 (1) Vincek, Tači 4 (2).
ZAMET: Vučko 11 (1), Živković 1, Ljevar, Njegovan 2, Islamović 2, Sorić, Tomaš, Milih, Viskić, Mrakovčić 3, Devčić 1, Kvastek 4, Pikec 8, Perkov.

Isključenja: Varaždin 1930 12, Zamet 8 minuta. Sedmerci: Varaždin 1930 7 (4), Zamet 1 (1).

Rukometaši Zameta protutnjali su varaždinskim parketom te su nakon uvjerljivog uspjeha nad Moslavinom na svom terenu upisali i drugu pobjedu na startu sezone.

Iskusnik Damir Vučko s lijevog krila (bez promašaja), kao i Marko Pikec s desnog boka, te ostali Zamećani, do odlaska na odmor temeljito su prorešetali varaždinsku mrežu, domaća obrana je letjela kao lišće na vjetru pred naletima razigranih Zamećana.

Počelo je zvučnom serijom Zameta od čak 6:0 u početnih osam minuta utakmice, niza zaključenog golom Kvasteka, čime su gosti najavili tko će biti gazda u varaždinskom nadmetanju. Oznake igre su ostale iste, Vučko je samo pojačao dojam o Zametovoj nadmoći povećavši prednost na 13:6, a do odmora je bilo 17:9 za goste koji nisu popuštali niti početkom nastavka.