Završnica u Poreču

Zamet tek 14., a Trsat posljednji na završnici PH u rukometu do 17 godina

Valentina Prokić

Valpovka je u finalu pobijedila Rugvicu 26:23

RIJEKA Valpovka je pobjednik završnice prvenstva Hrvatske rukometaša do 17 godina, igrane u Poreču. Valpovka je u finalu pobijedila Rugvicu 26:23 i završila prvenstvo bez poraza. Treće mjesto pripalo je ekipi Balić&Metličić, koja je u »malom finalu« bila bolja od Varaždina 1930 (26:22).

Mladi rukometaši Zameta završili su tek na 14. mjestu, dok je Trsat posljednji šesnaesti. U susretu za 13. mjesto Zamećani su poraženi od Splita 30:26, dok je je Trsat izgubio od Trogira 24:19 u susretu za 15. mjesto.

U Poreču se nastavlja 29. Festival rukometa. Danas je u dvorani Žatika na programu polufinale Kupa Hrvatske za rukometašice u kojem se sastaju Podravka Vegeta i Zrinski (17) te Lokomotiva Zagreb i Bjelovar (19.30). Finale je u nedjelju u 17.30 sati.