Premijer liga rukometaša

Rukometaši Zameta doživjeli častan poraz u Bjelovaru na oproštaju od prvoligaškog društva

Mateo Hrvatin/Foto V. KARUZA

Domaćini su tek u završnici slomili otpor Riječana

BJELOVAR Utakmica Lige za ostanak Paket 24 Premijerlige rukometaša Bjelovar – Zamet 31:30 (17:14). Dvorana u Bjelovaru.

BJELOVAR: Prvonožac, Valinčić 1, Trninić 1, Jurišić 7, Potnar, Ćurić 4, Kozić,Komar 1, Lacković 2, Jurjević 2, Lulić 2 (1), Grgić, Šimunović 1, Došljak 3, Vidović 1, Lukačec 7 (4).

ZAMET: Pešić, Vučko, Krstić 3, Živković 1, Černeka 2 (2), Ogurlić 2, Islamović 4, Viskić, Kezić, Pikec 8, Klanac 1 (1), Perkov 9 (2).

Isključenja: Bjelovar 12, Zamet 2 minute. Sedmerci: Bjelovar 5 (5), Zamet 6 (5).

Rukometaši Zameta, koji su još raniji ispali iz društva prvoligaša, opraštaju se ipak časno od elitnog razreda. Momčad trenera Riječana Matea Hrvatina je u Bjelovaru pružala častan otpor domaćinima, koji su tek u samom finišu uspjeli skršiti njezin otpor za osvajanje bodova.

Do kraja su se igrale samo tri pol minute kada je efikasni Matija Perkov gostima donesao izjednačenje, 29:29 ali gosti kao da su potom ostali bez daha. Domaćini su dva puta zaredom poentirali i onda sačuvali prednost za konačnih 31:30.