Sveučilišno SP

Hrvatske rukometašice remizirale protiv Brazila

David Čarapina

Josipa Jerčinović/D. ŠKOMRLJ

RIJEKA Rukometašice Hrvatske ispustile su pobjedu i remizirale s Brazilom (17:17) trećeg dana Svjetskog sveučilišnog prvenstva, pa im za polufinale treba pobjeda nad Češkom, ali i težak poraz Brazila protiv Japana. Hrvatska je odigrala dva dijametralno suprotna poluvremena. U prvome djelu, završenom 13:5, hrvatska obrana »ugušila« je brazilski napad koji nikako nije mogao svladati raspoloženu Maru Budić, što je otvaralo kontre. Činilo se kako ništa ne može zaustaviti Hrvatsku. I onda se dogodilo – drugo poluvrijeme. Brazil počinje igrati agresivniju obranu, dok se hrvatski napad ugasio. U prvih dvadeset minuta drugoga djela Hrvatice su uspjele zabiti samo dva pogotka… Brazilke su pet minuta prije kraja došle do izjednačenja (16:16). Tada su Brazilke velikim pogreškama u obrani i isključenjima dali šansu Hrvatskoj, koja nije iskorištena.

Najefikasnije igračice kod Brazila su bile Abreu i Damascena s tri pogotka, dok su kod Hrvatske Petra Dičak, Josipa Paula Jerčinović i Leonarda Kapetanović također postigle tri gola. Hrvatska zadnju utakmicu u skupini igra protiv Češke u petak u 18 sati.

HRVATSKA: Budić, Kapetanović 3, Jelenović 2, Zirn 1, Jerčinović 3, Bošnjak, Miočinović 2, Lisjak 1, Dičak 3, Beličev, Marjančić, Galić 1, Prkačin 1, Visković. Poredak, skupina A: Japan 4, Brazil 3, Hrvatska 1, Češka bez bodova.