Paket 24 Premijer liga

Prva pobjeda sezone sjajnih rukometaša Zameta, s visokih 34:20 pala je Moslavina iz Kutine

Marko Mrakovčić/Foto: M. LEVAK

Rukometaši Zameta su odličnom prezentacijom ostvarili svoju prvu pobjedu u ovom prvenstvu, nadigravši tradicionalnog rivala Moslavinu iz Kutine.

RIJEKA Utakmica 3. kola Paket 24 Premijerlige rukometaša: Zamet – Moslavina 34:20 (17:11). Centar Zamet. Suci: Cindrić, Gonzurek (Osijek).

ZAMET: Vučko 6 (2), Živković, Ljevar 1, Njegovan 2, Milih, Islamović 3, Sorić, Tomaš 6 (2), Viskić, Mrakovčić 2, Devčić 4, Pikec 5, Kvastek 3, Perkov 2.
MOSLAVINA: Kligl 1, Vidoš 1, Masnec, Vučelić 5, Kajzogaj, Horvat 1, Lukes 3, Čižmar 1, Mrkalj 1, Kristić, Zakić 1, Slukan 2, Crnojević 1, Mihaljević 1, Mudrinjak 1, Šušnja 1.

Sedmerci: Zamet 4 (4), Moslavina 1 (0). Isključenja: Zamet 4, Moslavina 12 minuta.

Rukometaši Zameta su odličnom prezentacijom ostvarili svoju prvu pobjedu u ovom prvenstvu, nadigravši tradicionalnog rivala Moslavinu iz Kutine. Poslije početnog »pipanja pulsa«, momčad trenera Igora Marijanovića je ubitačnim napadom, odličnom obranom i sjajnim vratarima Marinom Sorićem (15 obrana) i Tinom Viskićem (3 obrane) suparnike ostavila bez teksta i slavila itekakom uvjerljivo, čak 34:20.
Riječki stroj se zahuktavao nešto više od sedam minuta, koliko je Zametu trebalo da bi poslije dvaju izjednačenja i zaostataka za korak, prvi puta povede s dva gola razlike. Dino Islamović dva puta i Marko Pikec te Damir Vučko i Nikola Njegovan su ostvarili seriju čak 6:0 za vodstvo domaćina 7:2 u 12. minuti. Golman Marin Sorić je na drugoj strani djelovao nesavladivo iza zone »6-0«, nije primio pogodak dugih devet minuta.

Domaćini nisu popuštali, Tomislav Kvastek i Marko Mrakovčić su do 24. minute povećali na 13:6 za razigrane Zamećane. Odnos snaga nije se mijenjao do odlaska na odmor, nezaustavljivi napad Zameta je »sipao vatru«, a obrana je bila »hermetička« za osjetnu prednost 17:11 na polovici utakmice. Razigrani Karlo Devčić i prijatelji su u istom tonu nastavili ples i u drugom dijelu, Kvastek i Vučko su Moslavinu doveli u matnu poziciju golovima za 23:14 nešto više do dvadeset minuta prije kraja. Zamećani nisu dizali nogu s papučice gasa, sredinom nastavka Mrakovčić je zaokružio razliku na košarkaških plus 10, 26:16, ostavljajući goste bez ikakve nade.