Sjajan finiš

Primorje EB potopilo splitski Mornar i osiguralo četvrto mjesto uoči play-offa

U posljednjoj četvrtini momčad trenera Igora Hinića počela je nizati gol za golom. Blažić je primakao Riječane na samo zaveslaj zaostatka (9:8), da bi Brubnjak poravnao rezultat...

SPLIT Utakmica 14. kola Lige za prvaka PH vaterplista: Mornar Brodospas – Primorje EB 9:12 (3:2, 3:2, 3:3, 0:5). Bazen na Poljudu. Suci: Blašković i Copić.

MORNAR BS: Kordić, R. Akrap 1, Hrvatić, Vrdoljak 2, Solje, Jakovčević 1, Buzdovačić, D. Akrap 4, Butić 1, Uvodić, Božan, Omrčen, Pavić, Dužević.

PRIMORJE EB: F. Čubranić, Vuković, Burburan, Letica, Brubnjak 4, Blažić 1, Vrbnjak 1, Rakovac 2, Augusti, Jurišić, Babić, Paparić 3, M. Čubranić, Car 1.

Vaterpolisti Primorja EB sjajnim finišem na splitskom Poljudu potopili su domaćeg Mornara Brodospasa, kojemu na koncu nije bilo spasa, te su tako osigurali četvrto mjesto uoči play-offa. Splićani su istina bolje krenuli, poslije dvije četvrtine domaćin je imao prednost 6:4.

Odnos snaga se nije bitnije izmijenio ni u trećoj četvrtini u kojoj je Mornar BS znao odmicati i za tri gola. Ispalo je, međutim, da je to bio labuđi pjev “mornara”. U posljednjoj četvrtini momčad trenera Igora Hinića počela je nizati gol za golom. Blažić je primakao Riječane na samo zaveslaj zaostatka (9:8), da bi Brubnjak poravnao rezultat. Gostujući kormilar je pozvao minutu odmora, a Brubnjak jer novim golom donio prvo vodstvo na utakmici 10:9. Vrbnjak i Paparić su nastaviili niz gostujućih golova za uvjerljivu pobjedu Riječana.