Treća NL Zapad

Pomorac 1921 poražen u Puli, kapetan Jokić presudio

Ivica Cerovac

NIŠTA OD BOD(OV)A CRVENIH - Marino Matković/Foto M. LEVAK

Nisu Brodograditelji bili raspucani kao u prva dva kola, kad su Nehaju i Cresu kombinirano udijelili osam komada, ali pobjeda je zaslužena

PULA  Igralište SRC Uljanik Veruda. Utakmica 3. kola: Uljanik – Pomorac 1921 1:0 (1:0). Gledatelja: 70. Sudac: Petar Pejkunović (Kožljak) – 7. Strijelac: 1:0 Jokić (28’). Žuti kartoni: Žgomba (Uljanik), Blečić (Pomorac 1921).

ULJANIK: Jurak 6, Žgomba 6,5 (od 90’ Macan -), Glavaš 7 (od 71’ Batelić -), Pajković 6,5, Mašović 6,5 (od 46’ Gračić 6), Jokić 7,5, Simeunović 7 (od 90’ Mofardin -). Žiković 6,5, Giljanović 6,5, Raković 6,5, Radonić 6,5 (od 64’ Rakovac 6).

POMORAC 1921: Nicoletti 6, Brkljača 5,5 (od 78’ Rožajac -), Hrmić 6, Leko 6, Sobotinčić 6 (od 60’ Žeželj 6), Blečić 5,5 (od 88’ Bossi -), Golja 6,5, Lapić 6, Mendrila 6, Matković 6,5, Dundović 5,5 (od 78’ Šestan -).

Nogometaši Uljanika zadržali su stopostotnu učinkovitost na startu prvenstva. Nisu Brodograditelji bili raspucani kao u dva uvodna kola, kad su Nehaju i Cresu kombinirano udijelili osam komada, ali premda minimalna, pobjeda u derbiju trećeligaškog zapada protiv Pomorca 1921 potpuno je zasluženo upisana.

Rašlje

Nadvisili su domaćini u svim segmentima igre goste iz Kostrene, ali to nisu uspjeli pretočiti u rezultatski opipljiviji trijumf i tri boda im je osigurao majstorski potez kapetana Sebastiana Jokića. Sve prilike koje su prije i poslije tog pogotka domaći stvorili ostale su nerealizirane, što u konačnici nije bilo kažnjeno.

U prvom poluvremenu na terenu je postojala jedna momčad, Uljanik, koja je prvu priliku stvorila već u petoj minuti, kad je Pajković oduzeo loptu na protivničkoj polovici terena i potom je s 20 metara poslao tik uz vratnicu. Deset minuta kasnije vidjeli smo odlično podvaljivanje Glavaša za Radonića, koji je s ruba kaznenog prostora pucao prizemno i ravno u gostujućeg čuvara mreže. U 17. minuti Raković je ubacio s desne strane, a Simeunović glavom s deset metara pucao preko gola. Deset minuta kasnije stigao je i pogodak. Jokić je primio loptu na 18 metara, okrenuo se, naciljao rašlje i pogodio.

Domaći igrači propustli su do odmora još tri izgledne prilike.

Loša reakcija

Nastavak susreta nije donio toliko uzbuđenja. Pajković je s 20 metara pucao ravno u Nicolettija (47’), Jokić nakon dodavanja Žgombe oklijevao i potom poslao loptu u blok (66’), nakon čega je uslijedila nova »lopta s očima« Glavaša za Simeunovića, koji je gađao suprotni kut i za malo bio neprecizan (68’). Pet minuta kasnije ukazali su se i gosti, no zaboravljeni Blečić loše je reagirao nakon ubačaja Matkovića i glavom »dodao« loptu domaćem vrataru.

Na drugoj strani glavom je pokušao i Žgomba te pucao preko gola (76’), na što je Pomorac odgovorio lukavim pokušajem Matkovića direktno iz kornera, ali Jurak se nije dao iznenaditi (85’). Posljednja prilika na susretu došla je dvije minute kasnije, kad je Žgomba ušao u kazneni prostor s desne strane i poslao loptu pokraj vratnice.

Ostali rezultati

PAZINKA-PAZIN       0

CRES       1

PAZIN – Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Sandro Miličković (Rijeka). Strijelci: 0:1 Okić (43’). Žuti kartoni: Okić, Tarabocchia, Crnovršanin (Cres).

PAZINKA-PAZIN: Mendiković, E. Pavat, Rojnić, N. Pavat (od 55’ Prenc), Šaina (od 55’ Nikles), Milovan (od 30’ Šugar), Tanković, Funčić (od 77’ Vukoje), Matika (od 77’ Flegar), Ivetac, Rabar.

CRES: Šušak, Baljak, Iskra, Šafarek, Tarabocchia, Jusufi (od 89’ A. Zubović), Okić, Kokorović, K. Zubović (od 61’ Traub), Crnovršanin, Rosić (od 61’ Savić).

CRIKVENICA       2

NEHAJ       0

CRIKVENICA – Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Dominik Bujan (Guci Draganićki). Strijelci: 1:0 Krmpotić (36’), 2:0 Fernandes (67-11m). Žuti kartoni: Božičković (Crikvenica), Prizmić, Pejanović, Lagumdžija, Tomac (Nehaj).

CRIKVENICA: Božičković, Smolčić, Mišljenčević, Ribarić, Filipović, Vidović, Krmpotić (od 80’ Maretić), Fernandes, Deželin (od 87’ Delić), Brunhare (od 70’ Škoro), Čorak.

NEHAJ: Godinić, Pejanović, Prizmić, Lagumdžija, Buqaj (od 77’ Tomljanović), Tomac, Dabac (od 46’ Vukelić), Svast (od 68’ Vuković), M. Hodak, L. Hodak (od 77’ Isaković), Dizdar (od 46’ Brnja).

NAPRIJED       0

ROVINJ       1

HRELJIN – Igralište Lonja. Gledatelja: 60. Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac). Žuti kartoni: Imeraj, Begić, Tobisch (Naprijed), Zgrablić, Matošević (Rovinj).

NAPRIJED: Herman, Bobošević (od 84’ Ružić), Jakovljević, Babić, Vukajlović (od 80’ Matovina), Imeraj (od 57’ Tomljanović), Leskur, Radošević, Begić, Tobisch (od 57’ Biškupović), Frigan (od 84’ Bruketa).

ROVINJ: Starčić, Butući, Zgrablić (od 46’ Tošić), Perković (od 73’ Posso), Matošević, Herak, Pinčan, Acquavita (od 85’ Buljević), Lavižati (od 67’ Milošević), Peev, Bernobić.

BUJE       2

VINODOL       1

BUJE – Gradski stadion. Gledatelja: 200. Sudac: Marko Tićak (Rijeka). Strijelci: 1:0 Miličević (53’), 1:1 Buršić (55’), 2:1 Vadnov (72’). Žuti kartoni: Kalizan, Ibrahimović, Fakin (Buje), Filipović, Bogdanić, Buršić (Vinodol).

BUJE: Mandalenič, Peroša, Ravlić (od 46’ Diarrassouba), Krizmanić, Šusterajter, Vadnov, Kalizan (od 65’ En. Šoškić), Fakin, Miličević (od 81’ Špeh), Maslić, Ibrahimović (od 87’ El. Šoškić).

VINODOL: Ugrinović, Barac, Peričić (od 81’ Mađovski), Mazzarolli, Filipović (od 67’ Peričić), Buršić, Petrinović (od 46’ Bogdanić, Rubčić (od 81’ Brdar), Tomić, Nekić, Buljat (od 89’ Butković).

KRALJEVICA       3

HALUBJAN       0

KRALJEVICA – Igralište. Sudac: Mario Prpić (Rijeka). Strijelci: 1:0 Dedić (58’-ag), 2:0 F. Znamenaček (63’), 3:0 Stanišić (65’). Žuti kartoni: Stanišić, Šupraha, Petrinović, Paljokaj (Kraljevica), Paškvan (Halubjan).

KRALJEVICA: Srok, Depeder, Kocijan, Šupraha (od 46’ F. Znamenaček), B. Znamenaček, Sotošek (od 71’ Čabrijan), Stanišić (od 78’ Jagić), Šepić, Mendrila (od 80’ Leoni), Petrinović, Paljokaj.

HALUBJAN: Legac, Hunčak (od 46’ Kučinić), Flego, Valenčić, Weitzer, Šimić (od 66’ Paškvan), Mikulica (od 66’ Klapan), An. Dedić, Al. Dedić, Jurković (od 75’ Pučić), Kovačević (od 85’ Strahija).