EURo 2021.

Pogledajte nevjerojatan pogodak Patrika Schicka iz dosad najveće izmjerene udaljenosti na EURO-u

Portal Novi list, Hina

David Marshall nemoćan/Foto: REUTERS

RIJEKA U susretu prvog kola D skupine Europskog nogometnog prvenstva reprezentacija Češke je u Glasgowu na stadionu Hampden Park pobijedila Škotsku s 2-0, a junak utakmice bio je dvostruki strijelac Patrik Schick (42′, 52′) koji je drugi pogodak postigao gotovo s centra.

Bayerov napadač je u 52. minuti primijetio kako je škotski vratar David Marshall daleko od svojih vrata te ga prebacio s čak 45,5 metara, što je pogodak postignut s najveće udaljenosti u povijesti Europskog prvenstva, odnosno otkad postoje pouzdana mjerenja (1980. godina pa nadalje).

Hrvatska će u drugom kolu igrati upravo protiv Češke, a susret je na rasporedu 18. lipnja u Glasgowu. Istog dana na Wembleyju će snage odmjeriti Engleska i Škotska.