Slavlje na Hreljinu

Pilčić pogodio pobjedu Grobničana za kraj turnira kojim je obilježeno sto godina Naprijeda: “Želimo još najmanje toliko”

Tomislav Volarić

FOTOGRAFIJA ZA USPOMENU - Nogometaši Naprijeda i Grobničana/Foto S. DRECHSLER

Pružali smo dobar otpor, a na trenutke smo čak i bili bolji. Ipak, najbitnije je da su ljudi mogli uživati u nogometu i s nama proslaviti rođendan kluba - kaže dopredsjednik Naprijeda Andro Švrljuga

HRELJIN Utakmica finala turnira za sto godina Naprijeda: Naprijed – Grobničan 0:1 (0:1). Igralište Lonja. Gledatelja: 300. Strijelac: 0:1 Pilčić (22’).

NAPRIJED: Herman, Merle, Pleše, Leskur, Babić, Drenik, Kauzlarić, Imeraj, Bobošević, Begić, Biškupović. Još su igrali: Brkić, Tobisch, Balen, Vlah, Jakovljević, Jagić, Mičetić.

GROBNIČAN: Curać, Mikulica, Prpić, Ušalj, Van Wey, Vukelić, Galešić, D. Golić, Prtenjača, Kovačević, Pilčić. Još su igrali: Hlača Gruevski, Rupčić, Franković, Burul, Jurica, Valjan, Batarelo.

Nogometaši Grobničana pobjednici su turnira za sto godina Naprijeda, slavlje su osigurali pogotkom Dražena Pilčića u 22. minuti. Prvo poluvrijeme finalne utakmice obilježila je visoka temperatura, na koju su se bolje aklimatizirali domaćini. Naprijed je imao niz izglednih prilika, ali nije uspio niti jednu pretvoriti u pogodak.

Hrabar domaćin

Unatoč dominaciji domaćina, gosti su u 22. minuti stigli do vodstva. Kovačević je u kaznenom prostoru Naprijeda primio loptu, a onda izvrsnim driblingom zaradio prekršaj, odnosno kazneni udarac, koji je u pogodak pretvorio Dražen Pilčić.

Naprijed je protiv favoriziranog Grobničana igrao hrabro, a na trenutke je i opasno stisnuo goste, koji su ipak uspjeli do kraja susreta zadržati vodstvo i osvojiti turnir održan u čast stogodišnjice kluba s Hreljina. Do kraja utakmice treneri jedne i druge momčadi napravili su cijeli niz promjena, no utakmica je i dalje djelovala tvrdo i čvrsto. Srećom, nije bilo ozljeda.

Naprijed može biti zadovoljan kako se nosio s klubom koji igra viši rang, dok je Grobničan odradio dostojnu generalku uoči početka sezone. Rezultat je ionako bio u drugom planu.

Generalka

– Znamo da je ovo Grobničanu bila generalka uoči početka natjecateljskih utakmica, ali mi smo pružali dobar otpor, a na trenutke smo čak i bili bolji. Ipak, najbitnije je da su ljudi mogli uživati u nogometu i s nama proslaviti rođendan kluba. Nadamo se da će klub doživjeti još najmanje ovoliko godina, a 130 djece koliko ih je u našem omladinskom pogonu zalog je naše budućnosti – rekao je dopredsjednik Naprijeda Andro Švrljuga.

Najboljim vratarom turnira proglašen je Igor Herman iz Naprijeda, najbolji strijelac je Domagoj Prtenjača iz Grobničana, a titula najboljeg igrača turnira pripala je Antoniju Leskuru iz redova domaćina.