Prva liga vaterpolista

Vaterpolisti Primorja EB napunili mrežu Zadrana, Lovro Paparić zabio pet golova

Tin Brubnjak/Foto M. GRACIN

Sve dileme su odagnane nakon prvih par minuta, ostala je samo dvojba sa koliko će golova razlike domaći igrači izaći iz vode

RIJEKA  Utakmica 3. kola Prve hrvatske lige vaterpolista Primorje EB – Zadar 1952 21:4 (6:2, 5:0, 5:1, 5:1). Plivalište na Kantridi. Gledatelja 100. Suci Andrej Franulović, Duje Čipčić (oba Rijeka).

PRIMORJE EB: M. I. Čubranić, Čunko, Jovančević 2, Letica 1, Brubnjak 4 (1), Blažić 1, Vrbnjak 2, N. Čubranić 2 (1), Augusti 2, Jurišić 1, Babić, Paparić 5, Olić, Vuković 1.

ZADAR 1952: Zdrilić, Martinović, Eleršek, Bašić, Čačić 1, Škifić, Donđević, Cicero 1, Šimac, Stanić, Zelić 1 (1), Tomić 1, Mrvičić, Vrbnjak.

Igrač više: Primorje EB 6 (2), Zadar 1952 4 (0). Peterci: Primorje EB 2 (2), Zadar 1952 1 (1).

Kao što se refuli kvarnerske bure u jesenskim danima poigravaju sa otpalim lišćem u tom prirodnom plesu bez glazbe tako su se vaterpolisti Primorja Erste bank u svom plesu u vodi poigrali s nemoćnim gostima iz Zadra. Riječke kapice su doslovno od prvih zaveslaja zorno demonstrirale kome pripada uloga velikih favorita. Sve dileme su odagnane nakon prvih par minuta, ostala je samo dvojba sa koliko će golova razlike domaći igrači izaći iz vode.