PH u atletici

Šesnaest medalja donijeli su atletičari i atletičarke iz PGŽ s državnog prvenstva za kadete i mlađe kadete

Ivana Vaupotić

Kadet Kvarnera Ivan Pevalek osvojio je titulu državnog prvaka u skoku uvis

RIJEKA Šesnaest odličja učinak je atletičara i atletičarki Primorsko-goranske županije na prvenstvu Hrvatske za kadete i mlađe kadete, domaćin kojega je bio Čakovec. Najuspješniji među njima bio je mlađi kadet Kvarnera Ivan Pevalek, koji je osvojio titulu državnoga prvaka u skoku uvis (158 cm), dok je viceprvak postao u utrkama na 400 metara (58.43) i 200 metara prepone (29.64) te skoku udalj (5,20). Nola Aron Talan, Roko Prpić, Andro Ljubojević i Ivan Pevalek dotrčali su do srebra u štafeti 4×60 metara (33.19), a Nola Aron Talan, Bruno Gregur, Andro Ljubojević i Ivan Pevalek u štafeti 4×200 metara (1:57.06).
U konkurenciji mlađih kadetkinja državne prvakinje postale su atletičarke Kvarnera Elena Ban u utrci na 800 metara (2:23.54) i Anja Barbarić u skoku uvis (143 cm), Chiara Zuzzi osvojila je srebro na 800 metara (2:25.68) i broncu na 400 metara (1:02.87), dok je Hanna Mesaroš bila brončana u utrci na 800 metara (2:26.40).

Kvarner je u kadetskoj konkurenciji osvojio tri odličja, Sandra Žilić postala je državna prvakinja na 1.500 metara (4:48.57), dok su Filip Vrkić u bacanju kugle (13,67) i Vito Mandekić u utrci na 3.000 metara (10:21.83) osvojili brončane medalje.

Na pobjedničko postolje u Čakovcu stali su i atletičari Grobnika i Liburnije, Matija Žeželić (Grobnik) osvojio je naslov prvaka Hrvatske u bacanju kugle u konkurenciji mlađih kadeta (10,86), dok je kadet Karlo Glažar (Liburnija) dotrčao do bronce u utrci na 100 metara prepone (15.00).