Novi izazov

Sara Kolak nastupit će danas na Hanžekovićevom memorijalu: "Još sam tu, borim se, ne odustajem"

Ivana Vaupotić

Sara Kolak/Foto Arhiva NL

Sara Kolak/Foto Arhiva NL

Ovogodišnja natjecanja mi pokazuju da sam na dobrom putu i da sam spremna - rekla je atletičarka Kvarnera



ZAGREB Na stadionu Mladosti danas u 15 sati počinje 76. izdanje Boris Hanžeković memorijala, mitinga iz zlatne kategorije Continental Toura, na kojem će nastupiti osvajači deset olimpijskih zlata. Među njima je i jedna od najvećih sprinterica svih vremena, Elaine Thompson-Herah, jedina koja je u povijesti osvojila zlato na 100 i 200 metara na Olimpijskim igrama dvaput zaredom, Shaunae Miller-Uibo, dvostruka olimpijska pobjednica na 400 metara, Kanađanin Andre De Grasse, olimpijski pobjednik iz Tokija u utrci na 200 metara, Amerikanac Cordell Tinch, aktualni svjetski prvak na 110 metara prepone…


Hrvatske predstavnike predvodit će atletičarka Kvarnera i olimpijska pobjednica u bacanju koplja iz Rio de Janeira, koja je na mitingu u Ostravi bacila sedmi rezultat na svijetu ove sezone od 62,61 metara.


– Ovogodišnja natjecanja mi pokazuju da sam na dobrom putu i da sam spremna. Prošlo je deset godina od moje prve velike medalje, bronce na EP-u u Amsterdamu. Puno toga se u međuvremenu dogodilo i koliko god sam ista, toliko sam i različita. Još sam tu, borim se, ne odustajem i stvarno volim ovaj sport – rekla je Sara, kojoj će društvo raditi Marino Bloudek na 800 metara, kao i Riječanin Filip Pravdica u skoku udalj.