Lijepi uspjeh

Opatijski vaterpolisti pobjedom nad austrijskim prvakom otvorili nastup u Alpe Waterpolo ligi

Marina Kirigin

Na bazenu u Grazu vodila se ravnopravna borba do posljednjih minuta utakmice

OPATIJA Vaterpolisti Opatija LRH uspješno su otvorili prvenstvo u novooformljenoj Alpe Waterpolo league pobjedom 9:6 protiv austrijskog prvaka ASV Wien. Na bazenu u Grazu vodila se ravnopravna borba do posljednjih minuta utakmice jer se austrijska momčad, većinom sastavljena od igrača sa prostora bivše države, pokazala kao vrlo ozbiljan protivnik. Nakon izjednačene prve dvije četvrtine opatijski vaterpolisti su u trećoj, serijom 4:0, došli do prve osjetnije prednosti koju su vrlo brzo izgubili, dopustivši protivnicima da im se sredinom posljednjeg dijela približe na samo gol zaostatka.

Međutim, zahvaljujući golovima iskusnog Marka Blažića te Sotošeka prva tri boda su na kraju sigurno otplovila na Kvarner. Opatijci su Grazu trebali odigrati još i susret protiv Borca iz Banja Luke, ali se zbog odustajanja u zadnji trenutak kluba iz BiH ta utakmica neće odigrati.

OPATIJA LRH: Dipić, B. Smokvina, Tomić, T. Smokvina, Sklepić, Blažić 2, Kaluđerović 1, Sotošek 2, Augusti 3, Petrić, Saftić, Lu. Dujmić 1, Kolanović

ASV Wien: Krupar, Đukić, Matanović 2, Sarandi, Mitruk 3, Savić, Janicek 1, Bors, Ristić, Vukšić, Cech, Jovandić, Čeković