Superliga odbojkašica

Odbojkašice Rijeke ostvarile važnu pobjedu protiv Dubrovnika u derbiju začelja

Denis Frančišković

Anja Žarković i Nikolina Fabris u riječkom bloku/Foto Arhiva NL

Igralo se obostrano na refule da bi Rijeka u odlučujućem setu odigrala najbolje kad je najviše trebalo

Rijeka CO – Dubrovnik 3:2

RIJEKA Utakmica 8. kola Superlige odbojkašica: Rijeka CO – Dubrovnik 3:2 (23:25, 25:13, 25:23, 21:25, 15:6). Dvorana mladosti. Bez gledatelja. Suci: Poropat i Markulin (obojica Rovinj).

RIJEKA CO: Bakarčić 7, Gerdević, Sulić 5, Volarić (L), Štiglić 16, Kesten 1, Žarković 9, Denona (L), Juričić, Popić 5, Koraca 27, Fabris 7, Pavačić, Aničić.

DUBROVNIK: Čuljak 7, Burđelez (L) 5, Daničić, Jakić, Šilje 6, Lolić (L), Marinović 23, Đurić 4, Buzolić 10, Vreća, Šušić, Stipanović 4, Drobac.

Napad poeni: Rijeka CO 55, Dubrovnik 42. Blok poeni: Rijeka CO 10, Dubrovnik 11. Servis poeni: Rijeka CO 12, Dubrovnik 5. Servis pogreške: Rijeka CO 14, Dubrovnik 4.

– Bit će to velika borba! – ustvrdio je trener Riječanki Igor Lovrinov uoči jadranskog derbija začelja i u potpunosti pogodio.

Riječanke i Dubrovčanke sve do petog seta odigrale se poprilično ravnopravnu utakmicu s brojnim usponima i padovima, igralo se obostrano na refule da bi Rijeka u odlučujućem setu odigrala najbolje kad je najviše trebalo. Povele su domaće čak 9:1, uhvatile gošće “na spavanju” i  pobjednik je bio brzo riješen.