Superliga odbojkašica

Odbojkašice Rijeke ostale na korak od senzacije i pobjede nad favoriziranim Kaštelankama

Tamara Popić i Ivona Bakarčić pokušavaju zaustaviti Kaštelanku Brunu Botić/Foto S. DRECHSLER

Riječanke su vodile 2:0 u setovima, te imale prednost od 20:17 u četvrtom setu...

Rijeka CO – Marina Kaštela 2:3

RIJEKA Zaostala utakmica 10. kola Superlige odbojkašica: Rijeka CO – Marina Kaštela 2:3 (25:15, 25:16, 22:25, 22:25, 5:15). Dvorana mladosti. Bez gledatelja. Suci: Bingula i Pihler.

RIJEKA CO: Bakarčić 9, Gerdević, Sulić 1, Kesten, Denona (L), Juričić, Devčić, Aničić, Koraca 25, Volarić (L), Popić 5, Žarković 5, Fabris 7, Štiglić 24.

MARINA KAŠTELA: J. Zdilar 4, Ćurak 4, Vukić 17, Teklić, Rožić, Subašić (L), Karadža (L), Botić 4, Dežulović 15, Kalman 18, K. Zdilar, Barać.

Odbojkašice Rijeke ostale su na korak do prvorazredne senzacije i vjerojatno najvećeg iznenađenja u dosadašnjem tijeku Superlige! Igračice trenera Igora Lovrinova držale su pet setova u šaci drugoplasiranu Marinu Kaštelu, jedinu ekipu koja je ove sezone dobila nedodoriljivu Mladost. Riječanke su nakon dva sjajno odigrana seta vodile 2:0, imale su u četvrtom setu 20:17. Sve je mirisalo na glatku pobjedu, petu uzastopnu za riječke odbojkašice. No, onda su iskusnije gošće počele sve češće blokom zaustavljati Maru Štiglić i Andreu Koracu. Kaštelanke su serijom 7:0 došle do četiri set lopte i odvele utakmicu u peti set gdje je vrlo brzo postalo jasno da će pobjedu odnijeti u ovom trenutku iskusnija ekipa.

Riječanke su u ključnim trenucima ostale bez napadačkih rješenja, Kaštelanke su blokom ili dobrom igrom u polju pohvatale mnoge lopte i tako popločile put prema pobjedi. Mlade domaće odbojkašice na kraju su se morale zadovoljiti osvojenim bodom, ohrabrujućom činjenicom da su u većem dijelu utakmice više nego dobro parirale favoriziranim gošćama i da će kratkotrajnu zimsku stanku dočekati tamo gdje ih uoči sezone nitko nije očekivao – u sredini ljestvice – daleko od borbe za ostanak.

Poredak: Mladost 31, Marina Kaštela 29, Kaštela 21, Enna Vukovar 17, Brda 15, Split 15, Rijeka 13, Osijek 12, Dubrovnik 12, Poreč 3, Olimpik 1 bod.

Foto galerija: Superliga odbojkašica: Rijeka - Marina Kaštela 2:3 Foto: Sergej Drechsler