PH u višebojima

Mlađi kadet Kvarnera viceprvak Hrvatske u šestoboju, Bonifačić pobijedio u pet od šest disciplina

Ivana Vaupotić

Ivan Pevalek

Juniorka crikveničkog Jadrana Matea Jurčić osvojila je četvrto mjesto u sedmoboju s 3.042 boda

RIJEKA Ivan Pevalek, mlađi kadet Kvarnera, osvojio je titulu viceprvaka Hrvatske u šestoboju na državnom prvenstvu u višebojima, što je proteklog vikenda održano u Varaždinu. Pevalek je tijekom dvodnevnog natjecanja sakupio 2.570 bodova, a osobne rekorde popravio je u svih šest disciplina, u skoku udalj (5,21), utrci na 60 metara (8.50), u bacanju kugle (7,51), utrci na 600 metara (1:41.36), skoku uvis (151 cm), te na 80 metara prepone (14.14).

Juniorka crikveničkog Jadrana Matea Jurčić osvojila je četvrto mjesto u sedmoboju s 3.042 boda. Matea se natjecala na 200 metara (29.06), 100 metara prepone (19.51), u visu (142 cm), kugli (8,66), koplju (22,29), dalju (4,36) i na 800 metara (2:51.62).

Fran Bonifačić, atletičar Krka, ostao je bez plasmana u desetoboju seniora. Mlađeseniorski državni rekorder odlučio je nastupiti samo prvoga dana natjecanja, koji je iskoristio kao trening i pobijedio u pet od šest disciplina, odnosno na 100 metara (11.75), u skoku udalj (7,08), skoku uvis (200 cm), utrci na 400 metara (51.81) i bacanju kugle (14,15), dok je drugo mjesto zauzeo nakon nadmetanja u koplju (22,29).

Titulu seniorske prvakinje Hrvatske u sedmoboju osvojila je Klara Koščak (Sloboda Varaždin) osvojivši 5.615 bodova, što je novi seniorski, juniorski i mlađejuniorski državni rekord, kao i norma za nastup na Europskom juniorskom prvenstvu. Klara je u sedam disciplina popravila šest osobnih rekorda, na 100 metara prepone (13.89), u skoku uvis (163 cm), na 200 metara (24.51), u skoku udalj (6,05), u koplju (40,60m), te na 800 metara (2:20.97) dok je kuglu bacila 10,53 metra.

Atletičari Kvarnera Marino Bloudek i Tin Vlahinja nastupili su na mitingu Varaždin 2021 i obojica osvojili drugo mjesto. Bloudek je drugi prošao ciljem utrke na 1.000 metara (2:29.28), dok je Vlahinja na drugu stepenicu pobjedničkog postolja stao nakon nadmetanja skakača uvis (185 cm).