Meri Mataja najbrža na 50 prsno, Petra Mance treća na 100 leđno, trojac ispunio norme za EP mlađih seniora

Ivana Vaupotić

Meri Mataja/Foto V. KARUZA

Plivačka revija na Kantridi okupila je 700 plivača iz šest zemalja

RIJEKA – Meri Mataja osvojila je zlatno odličje u utrci na 50 prsno drugoga dana međunarodnog mitinga Victoria-Primorje, što je proteklog vikenda na bazenu na Kantridi okupio više od 700 plivača iz šest zemalja. Plivačica Kantride do pobjede je doplivala za 31.93 sekunde, drugo mjesto osvojila je plivačica Nevere Tina Čudina (34.04), treća je bila Primorjašica Eliza Spajić (34.06). Za još jedno riječko postolje pobrinula se mlađa juniorka Nevere Petra Mance, koja je u utrci na 100 leđno osvojila brončano odličje u apsolutnoj kategoriji (1:06.97).

Hrvatski plivači i jučer su na Kantridi isplivali norme za velika natjecanja, Niko Janković (Mladost) na 200 slobodno (1:49.98), Jure Hribar (Grdelin) na 50 slobodno (22.84) i Ana Blažević (Maksimir) na 200 prsno osigurali su svoje mjesto među putnicima na Europsko mlađeseniorsko prvenstvo, dok su Lucijana Lukšić (Grdelin) na 100 slobodno (57.33), Vito Lončarić (Mladost, 1:51.73), Vlaho Nenadić (Jug, 1:52.01), Antonio Zwicker (Mladost, 1:53.13) i Hrvoje Tomić (Grdelin, 1:53.68) na 200 slobodno, Grga Brkljačić (Mladost, 2:07.16) na 200 mješovito, Hrvoje Tomić (Grdelin, 23.48) na 50 slobodno, te Jana Pavalić (Olimp-Zabok, 27.35) na 50 delfin isplivali norme za Europsko juniorsko prvenstvo.