PH u boksu

Matteo Komadina i Matej Uremović osvojili naslove prvaka Hrvatske, Gabrijel Veočić proglašen najboljim

Zlatko Horvat

Matteo Komadina nadmašio je Filipa Poturovića/Foto D. PUKLAVEC/PIXSELL

Delnički vatrogasac, glazbenik i bajker osvojio ukupno svoju šestu titulu seniorskog prvaka Hrvatske

ZAGREB Dvije zlatne medalje osvojili su članovi Rijeke na prvenstvu Hrvatske, održanom u Boksačkom centru na Velesajmu. Delničanin Matteo Komadina obranio je titulu prvaka Hrvatske u poluvelter kategoriji do 63,5 kilograma, dok je Riječanin Matej Uremović bez borbe dobio finalni dvoboj u kategoriji do 86 kilograma. Splićanin Nikica Radonić zbog povišene temperature nije mogao nastupiti.

Za najboljeg boksača prvenstva proglašen je Gabrijel Veočić (Brod, do 80 kg), a za najboljeg tehničara Marko Zeljko (Memento mori Zelina, do 67 kg).

Reprezentativac Matteo Komadina u finalu je pobijedio dobro poznatog suparnika, upornog i čvrstog Filipa Poturovića iz Nove Gradiške. Delnički vatrogasac, glazbenik i bajker Komadina stekao je prednost u prvoj rundi, Poturović nije popuštao, nametnuo je otvorenu borbu i dobio drugu rundu, no rutinirani Komadina iskonotrolirao je treću rundu i jednoglasno slavi novo zlato, ukupno svoju šestu titulu seniorskog prvaka Hrvatske.

Prvaci Hrvatske još su postali Nikola Horvat (Leonardo, do 57 kg), Patrik Licul (Pula, do 60 kg), Petar Krešimir Knežević (Sv. Donat, do 71 kg), Noa Ježek (Titan Gym, do 75 kg), Marko Čalić (Pula, do 92 kg) i Marko Milun (Leonardo, +92 kg).