PH u boksu

Boksač Rijeke Matteo Komadina ponovo osvojio naslov prvaka Hrvatske u kategoriji do 63 kilograma

Valentina Prokić

Matteo Komadina i Kristijan Hodak

Komadinin klupski kolega Marko Ramljak poražen je u finalu kategorije do 86 kilograma

RIJEKA  Matteo Komadina, boksač Rijeke, ponovno je osvojio naslov prvaka Hrvatske u kategoriji do 63 kilograma na pojedinačnom prvenstvu za juniore i seniore održanom u zagrebačkom boksačkom centru. Vatrogasac iz Delnica je u žestokom dvoboju s 4:1 svladao čvrstog protivnika Filipa Poturovića iz Nove Gradiške.

Komadinin klupski kolega Marko Ramljak poražen je u finalu kategorije do 86 kilograma. Bolji od Ramljaka bio je Damir Plantić, koji je pobijedio prekidom zbog hematoma i posjekotine ispod oka iz polufinala, pa je meč prekinut u trećoj rundi liječničkom intervencijom.
BK Rijeka uz zlato i srebro ima i dvije bronce koje su osvojili Marko Dorjan u kategoriji do 67 kilograma i Petar Cetinić u kategoriji do 71 kilogram. Prvenstva su bila kriterijska za izbor reprezentacija za predstojeća europska prvenstva juniora i seniora pa su titule prvaka nosile i hrvatski dres za europsku scenu.