OI u Tokiju

Mađarskoj vaterpolska bronca, raspoloženi vratar Viktor Nagy i suigrači uvjerljivi protiv Španjolaca

Viktor Nagy/Foto REUTERS

TOKIO Vaterpolisti Mađarske pobijedili su Španjolsku s 9-5 (3-3, 2-2, 1-0, 3-0) i tako osvojili brončano odličje na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Reprezentacija koja je u četvrtfinalu izbacila Hrvatsku, a potom izgubila polufinalni dvoboj od Grčke, odlično je odigrala drugo poluvrijeme utakmice za broncu, u kojem su ostavili Španjolce bez pogotka.

Dva gola za pobjednike postigao je Marton Vamos, a sedmorica igrača su postigla po jedan. Vratar Viktor Nagy je obranio osam od 13 udaraca. Španjolce je s dva pogotka predvodio Alberto Munarriz.