ATP Dealray Beach

Ivo Karlović svladao Španjolca Pabla Andujara u prvom kolu Delray Beacha, za to mu je trebalo više od dva sata igre

Ivo Karlović/Foto REUTERS

Karlovića u drugom kolu čeka 28-godišnji Ekvadorac Roberto Quiroz (ATP - 293.) koji je prošao kvalifikacije, a u 1. kolu je bio bolji od Amerikanca Noe Rubina (ATP - 251.) sa 7-6 (1), 6-3

DELRAY BEACH Hrvatski 41-godišnji tenisač Ivo Karlović (ATP – 148.) ostvario je pobjedu u prvom nastupu u novoj sezoni svladavši Španjolca Pabla Andujara (ATP – 59.) sa 6-3, 5-7, 6-4 u dvoboju 1. kola ATP turnira u američkom Delray Beachu nakon dva sata i 16 minuta igre.

Bio je to njihov drugi međusobni meč, a Karlović je do prve pobjede stigao ispalivši 27 asova i s tri ‘breaka’, po jednim u svakom setu, ali je u drugom dvaput gubio gemova na svom početnom udarcu.

Karlovića u drugom kolu čeka 28-godišnji Ekvadorac Roberto Quiroz (ATP – 293.) koji je prošao kvalifikacije, a u 1. kolu je bio bolji od Amerikanca Noe Rubina (ATP – 251.) sa 7-6 (1), 6-3.

Karlović je odlučujući ‘break’ u prvom setu napravio u osmom gemu i u sljedećem realizirao treću set-loptu. Andujar je poveo 2-0 u drugom, ali je hrvatski veteran odmah vratio izgubljeni servis. No, 34-godišnji Španjolac je novim ‘breakom’ u 12. gemu odveo meč u treći set.

Karlović je ‘breakom’ u petom gemu odlučujućeg seta stekao prednost koju je zadržao do desetog gema u kojem je iskoristio svoju drugu meč-loptu.

Dvoboj Karlovića i Quiroza na rasporedu je u nedjelju.

Ivo Karlović je na ovom turniru osvojio naslov 2015. pobijedivši u finalu Amerikanca Donalda Younga, a pet godina prije poražen je u finalu od Latvijca Ernestsa Gulbisa.