OI u Tokiju

Hrvatski vaterpolisti saznali suparnika ukoliko prođu u polufinale

Grčka je svladala Crnu Goru 10:4

TOKIO Grčka muška vaterpolska reprezentacija plasirala se u polufinale olimpijskog turnira u Tokiju uvjerljivom 10-4 (1-0, 2-1, 3-1, 4-2) pobjedom protiv Crne Gore.

Grčka je do pobjede stigla prvenstveno sjajnom igrom u obrani koja ju krasi od početka natjecanja, od sredine prve pa do pred kraj treće četvrtine 20 minuta nije primila pogodak, ponovno je odličan bio vratar Emmanouil Zerdevas, dok se za pogotke pobrinuo Konstantinos Genidounias s pet golova. U sastavu Crne Gore jedini dvostruki strijelac bio je Aleksandar Ivović.

Za Grčku je ovo drugi prolazak u polufinale OI u povijesti, prvi put to joj je uspjelo u Ateni 2004. kada je završila četvrta.

Suparnik Grčke u polufinalu bit će bolji iz dvoboja Hrvatska – Mađarska koji je na programu od 12.50 sati.

Ranije u srijedu u polufinale se plasirala i Španjolska 12-8 (3-3, 3-3, 1-0, 5-2) pobjedom protiv SAD. Španjolska će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta Italija – Srbija.