Uspješno "ispucavanje energije"

Filip Ude brončani na parteru

Iza Udea je ostao aktualni prvak Europe na tlu, te viceprvak svijeta, Izraelac Aleksandar Šatilov, dok je naš drugi predstavnik, Osječanin Andrej Korosteljev zauzeo 6. mjesto sa 11.100.

Filipu je parter trebao biti samo ‘ispucavanje energije’ u kvalifikacijama uči konja s hvataljkama, no s čisto odvježbanim startom od 15.9 i u kvalifikacijama i u finalu, doma se vraća s medaljom.

U finalu je skupio 14.050 bodova i smjestio se iza zlatnog Nizozemca Casimira Schmidta (15.250) i Ukrajinca Jevgenija Judenkova (14.500).

“Za Andreja je bilo bitno isprobati vježbu sa startom od 16.5, uspio je 16.4 budući da mu jedan salto nije priznat prilikom pada. Ali, zadovoljni smo. Ovo je za sve hrvatske vježbače bila odlična priprema pred Svjetski kup u Osijeku koji nas čeka od 13. do 15. rujna,” rekao je Andrejev trener Saša Solar.

U finalu preče u kojem je briljirao olimpijski pobjednik Epke Zonderland sa 15.950 bodova, Zagrepčanin Anton Kovačević bio je peti sa 13.400.