ATP Indian Wells

Cameron Norrie postao prvi Britanac koji je osvojio turnir iz serije Masters 1000

Cameron Norrie/Foto REUTERS

Norrieju je ovo drugi naslov u šest finala, poslije Los Cabosa u srpnju, ali prvi na ovako visokoj razini

INDIAN WELLS Britanski tenisač Cameron Norrie pobjednik je teniskog turnira Masters serije u Indian Wellsu nakon što je u nedjelju u finalu pobijedio Gruzijca Nikoloza Basilašvilija sa 3-6, 6-4, 6-1 i tako postao prvi Britanac koji je osvojio turnir iz serije Masters 1.000.

Norrieju je ovo drugi naslov u šest finala, poslije Los Cabosa u srpnju, ali prvi na ovako visokoj razini. Prije Indian Wellsa samo je jednom došao do osmine finala na turnirima Masters serije (Monte Carlo 2019.), a ove je godine igrao u trećem kolu u Miamiju. Prije njega su Britanci Andy Murray, Tim Henman i Greg Rusedski svi igrali u finalu Indian Wellsa, ali su poraženi.

Zahvaljujući ovom trijumfu 26-godišnji Britanac popeo se na 10. mjesto ATP ljestvice.

Basilašvili je do sada osvojio pet turnira, uključujući dva ove godine, u Dohi i Muenchenu.