EP atletika

Andrea Ivančević sedma u Europi na 60m prepone

Andrea Ivančević/Foto REUTERS

Ivančević je u finalu u Glasgowu ostvarila svoj najslabiji rezultat natjecanja, u subotnjim je kvalifikacijama trčala 8.10, a u nedjelju ujutro je u polufinalu ostvarila vrijeme od 8.07 sekundi.

GLASGOW Hrvatska atletičarka Andrea Ivančević zauzela je sedmo mjesto u finalu utrke na 60 metara s preponama na Europskom dvoranskom prvenstvu u Glasgowu s vremenom 8.14 sekundi.

Zlatnu medalju osvojila je Nizozemka Nadine Visser s najboljim rezultatom sezone u Europi od 7.87 sekundi, srebro je sa 7.97 osvojila braniteljica naslova Njemica Cindy Roleder, dok je Bjeloruskinja Elvira Herman stigla do bronce sa 8.00.

U finalu je nastupilo samo sedam atletičarki jer je najbolja iz polufinala Mađarica Luca Kozak odustala zbog ozljede.