Premiership

Oršić i Ćaleta-Car nisu bili ni na klupi Southamptona koji je upisao novi uvjerljivi poraz, Man United jedva protiv Palacea

LONDON Hrvatski nogometaši Mislav Oršić i Duje Ćaleta-Car nisu konkurirali za nastup u momčadi posljednjeplasiranog sastava engleskog prvenstva Southampton u novom uvjerljivom porazu tog sastava, ovoga puta na gostovanju kod Brentforda koji je slavio sa 3-0 (2-0).

Utakmica je praktički bila riješena u završnici prvog poluvremena kada su Mee (41) i Mbeumo (44) doveli Brentford u prednost od 2-0, da bi u nastavku Jensen (80) potvrdio pobjedu domaćih.

Southampton je tako ostao na 15 bodova, dva manje od 19. Bournemoutha, a tri manje od 16. Leedsa, 17. West Hama i 18. Evertona.

Brentford je, pak, sedmi, sa 33 boda.

Manchester United stigao je na treće mjesto teško izborenom 2-1 (1-0) domaćom pobjedom protiv Crystal Palacea. Bruno Fernandes (7-11m) i Rashford (62) doveli su Unirted do prednosti 2-0, ali u 70. minuti je Casemiro isključen, ubrzo potom je Schlupp (76) smanjio na 2-1, pa je United strepio za tri boda do samoga kraja.

Treći United sada ima 42 boda, tri manje od drugog Manchester Cityja, a tri više od četvrtog Newcastlea. Crystal Palace je 12. sa 24 boda.