Treća HNL Zapad

Nogometaši Naprijeda zaustavili lidera u Hreljinu, Krk ostao dužan

Zlatko Horvat

TKO ĆE PRIJE - Dorijan Jurešić i Ivan Babić/Foto M. GRACIN

Vodeći Krk se spotaknuo na grbama Lonje. Iako će gosti uprijeti prstom u »ljude u crnom«, ostali su dužni, od lidera se očekivalo više

HRELJIN Susret 8. kola Treće HNL Zapad: Naprijed – Krk 1:1 (0:1). Igralište Lonja. Gledatelja: 200. Sudac: Mateo Čalić (Marčana) 6. Pomoćnici: Marin Rožman i Saša Piljić (oba Rijeka). Strijelac: 0:1 Klenovšek (6’), 1:1 Biškupović Ivan (51’-11m). Žuti kartoni: Babić, Pleše (Naprijed), Jurešić, Zec (Krk), Tkalčević (trener Krka).

NAPRIJED: Herman 6,5, Bobošević 6 (od 46’ Tomljanović 6), Čanković 6,5, Pirić 6, Biškupović 6,5, Babić 6 (od 79’ Radošević -), Merle 6,5 (od 46’ Pleše 6), Drenik 6 (od 70’ Kauzlarić -), Leskur 6,5, Begić 6, Imeraj 6 (od 46’ Barišić 6).

KRK: Vargić 6,5, Rudan 6,5, Jurešić 6 (od 63’ Budan), Turkalj 6,5, Klenovšek 6,5, Traub 6 (od 46’ Zec 6), Lucić 6, Aščić 6, Smojvir 6 (od 86’ Dvorničić -), Bokulić 6, Jurešić 6,5.

Lider se spotaknuo na grbama Lonje. Iako će gosti uprijeti prstom u »ljude u crnom«, ostali su dužni, od lidera se očekivalo više. Krk je ostao s bodom prednosti u odnosu na Vinodol, koji je remizirao u Cresu. U svlačionici domaćih raspoloženje je bilo odlično, kod gostiju – bijes i nervoza.

– Bod se piše, ali s obzirom na dominaciju i prilike, trebamo biti nezadovoljni. Izgubili smo dva boda – kaže trener gostiju Igor Tkalčević. – Teren je jako težak za ono što mi pružamo. U nastavku smo pokušali, vidjeli smo da možemo i bili smo dominantni. No, nismo zabili gol, završilo je 1:1, kao i protiv Cresa u prošlome kolu. Mogu biti zadovoljan igrom. Bilo je jasno da će bodove osvojiti onaj tko bude manje griješio. Moji nisu griješili, već netko drugi pa je završilo kako je završilo.

Slalom

U šestoj minuti Mateo Klenovšek je u stilu Ivice Kostelića u prekrasnoj akciji slalomom prošao po lijevom strani kroz domaću obranu i pogodio suprotni gornji kut nemoćnog Ivana Hermana – 0:1. Bio je to šok za domaće u utakmici u kojoj ih je dodatno šokiralo 25 minuta kašnjenja početka susreta jer nije bila nazočna upisana liječnica. Pronađena je zamjena pa je utakmica ipak počela.

Rano vodstvo Krka moglo se istopiti šest minuta kasnije poslije pogreške gostujuće obrane. Ivan Biškupović je bio brži od Ivana Vargića, ali poslao je loptu preko gola. Domaći su tražili jedanaesterac, ali sudac je pokazao da loptu iz peterca trebaju ispucati gosti.

U dobroj prigodi u 30. minuti našao se Gabriel Drenik, koji je glavom s pet metara poslao loptu pored gola. Tri minute kasnije iz daljine je pored gola pucao Antonio Leskur. Loša vijest za domaće bila je ozljeda desnog koljena Jetona Imeraja, u bezazlenom dvoboju za loptu istegnuo je ligamente.

Jedan zakašnjeli start Ivana Lucića u šesnaestercu, kada akcija nije mirisala ni na priliku, donijela je jedanaesterac za domaće, koji je u pogodak pretvorio Ivan Biškupović. Precizno je gađao pod prečku. Ivan Vargić je bio blizu lopte, ali udarac je bio jak i precizan – 1:1.

Zaleđe

Gosti su u nastavku prijetili akcijama s boka, pogotovo s desnog. Jednu takvu akciju u 58. minuti u pogodak je na drugoj stativi pretvorio Josip Rudan nakon udarca Dorijana Jurešića i obrane Igora Hermana, ali sudac Mateo Čalić je na asistenciju pomoćnika poništio pogodak zbog zaleđa strijelca. Izazvalo je to lavinu negodovanja gostiju, koji su mogli do vodstva preko Smojvira, koji je pucao preko gola, te Josipa Zeca, koji je imao najizgledniju priliku. Herman je već bio savladan, ali Josip Zec je glavom s pet metara pucao preko gola.

– Čestitke dečkima. Bili su borbeni, agresivni, držali su se dogovora. Krk je pokazao zašto je prvi na ljestvici, igra možda najljepši nogomet – kaže trener Naprijeda Karlo Đivoje. – Znali smo što nas očekuje, ali u nekim trenucima nismo to znali zatvoriti. Tako je pao prvi gol. Na poluvremenu smo se posložili, došli smo do izjednačenja i onda smo remi držali do kraja.

Naprijed je visoko, na četvrtom mjestu, daleko od borbe za ostanak kao prošle sezone.

– Dogovorili smo se na početku sezone da moramo gajiti neki intenzitet igre. Zadovoljni smo što smo do sada napravili, ali idemo i dalje raditi – zaključio je Đivoje poslije toplog poslijepodneva na Lonji.

Ostali rezultati

CRIKVENICA       0

PAZINKA       3

CRIKVENICA – Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Goran Krneta (Umag). Pomoćnici: Tićak (Rijeka) i Jakovašić (Opatija). Strijelci: 0:1 Žgomba (11’), 0:2 N. Pavat (27’), 0:3 Rabar (78’). Žuti karton: Smolčić (Crikvenica).

CRIKVENICA: Dizdar, Smolčić (od 79’ Javorić), Zubić, Mišljenčević, Vidović, Hrmić, Preni (od 46’ Lukarić), Deželin (od 79’ Babić), De Oliveira, Roganović (od 55’ Filipović), Chekalil.

PAZINKA: Denić, E. Pavat, Rojnić, Pinčan (od 84’ Slivar), N. Pavat (od 77’ Babić), Matika, Rabar (od 88’ Šaina), Tanković, Ivetac, Žgomba, Miškulin (od 84’ Erik).

RUDAR       1

KRALJEVICA       3

LABIN – Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Daniel Starčević (Pula). Pomoćnici: Jakičić (Poreč) i Bezelj (Pula). Strijelci: 1:0 Juričić (2’), 1:1 Stanišić (28’), 1:2 Stanišić (29’), 1:3 Čabrijan (85’). Žuti kartoni: Golja, Dadić (Rudar), Sotošek, Burul, Mendrila (Kraljevica).

RUDAR: Blažina, Načinović, Golja (od 85’ Floridan), Boucaux, Juričić, Rudan (od 52’ Halilčević), Bilić (od 46’ Solari), Dadić, Kurtić, Stepčić (od 77’ Karić), Hrvat (od 46’ Rodriguez).

KRALJEVICA: Srok, Depeder, Kocijan, Mohorić, B. Znamenaček, F. Znamenaček, Burul, Franko (od 67’ Čabrijan), Sotošek (od 53’ Paljokaj), Stanišić (od 90’ Šupraha), Tarle (od 67’ Mendrila).

NEHAJ       3

ULJANIK       0

SENJ – Igralište Nehaja. Gledatelja: 100. Sudac: Sandro Miličković (Rijeka). Pomoćnici: Kukuljan (Podkilavac) i Neralić (Karlovac). Strijelci: 1:0 Tomac (22’), 2:0 Tomac (52’), 3:0 Brnja (58’). Žuti kartoni: Lagumdžija, Prizmić (Nehaj), Alwalah (Uljanik).

NEHAJ: Godinić, Pejanović (od 77’ Škrgatić), Brnja, Prizmić, Lagumdžija, Buqaj (od 67’ Vuković), Tomac (od 67’ Hajdini), M. Hodak (od 77’ Tomljanović), Vukelić (od 61’ Dabac), Svast, L. Hodak.

ULJANIK: Macan, Mofardin, Ramadani, Batelić (od 64’ Lozančić), Jokić (od 70’ Ognjenović), Matteoni (od 81’ Bajrami), Alwalah, Cingi (od 46’ Rosić), Posavec (od 46’ Radetić), Jereb, Raković.

CRES       1

VINODOL       1

CRES – Igralište Dari. Gledatelja: 75. Sudac: Luka Milković (Viškovo). Pomoćnici: Kezele (Rijeka) i Marušić (Matulji). Strijelci: 1:0 Grbac (15’-ag), 1:1 Vukajlović (87’). Žuti kartoni: Subotić, Kokorović, Baljak, Bajrić (Cres), Tonković, Barac, Buljat (Vinodol).

CRES: Šušak, Baljak, Gojak, Tarabocchia (od 69’ Zeko), Jusufi, K. Zubović (od 79’ A. Zubović), Kokorović, Bajrić, Crnovršanin, Smolčić, Subotić (od 90’ Ban).

VINODOL: Baričević, Barac, Peričić, Filipović, Buršić (od 81’ Buljat), Grbac (od 46’ Malkić), Dedić (od 46’ Tonković), Bogdanić, Tomić, Kosić (od 64’ Vukajlović), Belobrajdić (od 88’ Nekić).