MLS liga

ŽUPARIĆ ZA POVIJEST Bivši igrač Rijeke zabio pobjednički gol za titulu prvaka Portlanda

Hina, Portal Novilist.hr

Foto USA TODAY Sports

ORLANDO Bivši igrač Rijeke Dario Župarić bio je strijelac pobjedničkog pogotka za Portland Timberse koji su u finalu doigravanja američke MLS lige u Orlandu svladali domaći Orlando City sa 2-1 (1-1).

Župarić se u 66. minuti najbolje snašao u kaznenom prostoru Orlanda nakon ubačaja iz kuta te je s tri metra proslijedio loptu u mrežu kroz noge Nanija za, pokazat će se, konačnih 2-1.

Inače, Portland je poveo golom drugog stopera Francuza Larrysa Mabiale (27), a za Orlando je poravnao Urugvajac Mauricio Pereyra (39).

Župarić je odigrao čitav susret za Portland u finalu, a ovo im je drugi naslov u klupskoj povijesti, prvi je osvojio 2015. godine.