Konferencijska liga

VIDEO Čak ni srpski mediji nisu mogli odoliti nogometnoj senzaciji sa Kosova nakon povijesne pobjede u Turskoj

Balkani iz Suve Reke postao je prvi kosovarski klub s pobjedom u skupnoj fazi jednog UEFA natjecanja

RIJEKA Čak ni tradicionalni suzdržani srpski mediji, kada su u pitanju sportski uspjesi sportaša s Kosova, nisu mogli odoliti da ne zabilježe i pozdrave novu veliku nogometnu senzaciju momčad iz Suve Reke. Balkani je prvo na sveopće iznenađenje izborio plasman u skupnu fazu Konferencijske lige, a onda je postao i prvi klub koji je izborio pobjedu u toj fazi natjecanja. Aktualni prvak Kosova svladao je u gostima turski Sivasspor nakon utakmice pune preokreta.

Sivasspor je poveo, pa klub iz mjesta od svega desetak tisuća stanovnika postigao tri pogotka držao 3:1 do 75. minute. No, turski superligaš je uzvratio i u 92. minuti stigao do izjednačenja. I kada se činilo da će se Kosovari morati zadovoljiti s bodom Ermal Krasniqi je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade izazvao veliku radost zabivši za konačnih 3:4. Inače, Transfermart procjenjuje kompletan igrački kadar Balkanija na tek nešto više od četiri milijuna eura, a najskuplji igrač je upravo strijelac pobjedničkog pogotka u  Sivasu. Krasniqi je procijenjen na 350 tisuća eura. Usporedbe radi Sivasspor ima kadar od preko 30 milijuna eura…