Bod za opstanak

Susret hrvatskog prvaka i predzadnje ekipe prvenstva završio bez pobjednika, Varaždinci uzeli važan bod

Foto PIXSELL

Hrvatski prvak je već u devetoj minuti stigao do prednosti. Gosti nisu najbolje izbili loptu, nakon čega je Dinamo sjajnom akcijom s dva dodira izigrao posljednju liniju i Ivanušec je lakoćom postigao svoj sedmi pogodak u sezoni.

ZAGREB U susretu 34. kola Prve HNL Dinamo i Varaždin su na stadionu Maksimir odigrali 2-2 čime su gosti osvojili važan bod u borbi za prvoligaški spas.

Dinamo je vodio 1-0 i 2-1, no Varaždin se oba puta uspio vratiti. Golove za “Modre” zabili su Luka Ivanušec (9) i Dino Perić (40), dok su za goste bili strijelci Agon Elezi (35) i Andris Herrera (59).

Dodajmo kako su uoči početka susreta gosti prilikom izlaska “Modrih” na teren priredili špalir za nove prvake i tako im odali počast za sjajan rezultat ove sezone. Dinamo je uvjerljivom pobjedom protiv Rijeke (5-1) u prošlom kolu i matematički osigurao 22. naslov prvaka Hrvatske, dok se Varaždinci grčevito bore za prvoligaški spas.

U 17. minuti sjajnu priliku je imao Gavranović, no Zelenika je obranio zicer. Gosti su izjednačili u 35. minuti, kada se Elezi najbolje snašao zabivši za 1-1. No, radost gostiju nije dugo trajala. Pet minuta kasnije Dinamo je stigao do nove prednosti. Majer je ubacio iz kornera, a Perić glavom zabio za 2-1.

Varaždin se u 59. minuti još jednom vratio. Gosti su izveli brzu kontru, Elezi je poslao dugačku loptu do Obregona, a ovaj sjajno uposlio Herreru koji je smireno pogodio za novo izjednačenje. Do konca susreta Dinamo je dominirao, međutim bez konkretne završnice i gosti su uspjeli obraniti svoju mrežu.