Treća HNL zapad

Susjedski derbi završio pobjedom vodeće Crikvenice, Butorac i Šarković slomili čvrsti Vinodol

Valentina Prokić

Dino Šarković (Crikvenica) u duelu sa vratarom Vinodola Marinom Godinićem/Foto M. GRACIN

Vinodolov bunker dugo je odolijevao napadima Crikvenice ponajprije zahvaljujući sjajnom vrataru Marinu Godiniću, koji je najzaslužniji što je prvo poluvrijeme završilo sa samo 1:0

CRIKVENICA Od samog početka utakmice izvjesno je bilo da će Crikvenica imati težak posao s Vinodolom, ne samo zbog susjedskog naboja koji nosi motiv više, već što je sada dodatni izazov pobijediti vodećeg trećeligaša.

CRIKVENICA – VINODOL 2:1

CRIKVENICA Utakmica 23. kola Treće HNL – zapad. Gradski stadion. Sudac: Antonio Melnjak (Rijeka) 5,5. Pomoćnici: Pajić (Rijeka) i Jakovac (Mrkopalj). Strijelci: 1:0 Butorac (43′), 2:0 Šarković (69′-11m), 2:1 Petrinović (90′-11m). Žuti kartoni: Alilović, Fumić (Crikvenica), M. Tomić, Vidović, Smolčić, Buljat (Vinodol).

CRIKVENICA: Baričević 6,5, Merle 6, Prpić 6, Mazzarolli 6, Antanasković 6, Fumić 6,5 (od 90′ Svetić-), Alilović 6,5, Bogdanić 6, Butorac 6,5 (od 75′ Suden -), Mašić 6 (od 61′ Buršić 6), Šarković 6,5.

VINODOL: Godinić 7,5, Tonković 5, Ban 5, Smolčić 5,5, Preni 5 (od 46′ Petrinović), Filipović 5 (od 78′ Šmit), Ž. Tomić 5,5,, M. Tomić 5,5 (od 60′ Grbac 5,5), Vidović 5 (od 46 Lenac 5), Lekaj 5 (od 46′ Buljat 5,5), Begić 5,5.

Vinodolov bunker dugo je odolijevao napadima Crikvenice ponajprije zahvaljujući sjajnom vrataru Marinu Godiniću, koji je najzaslužniji što je prvo poluvrijeme završilo sa samo 1:0. U 15. minuti je Preni nespretno reagirao, Godinićeva mreža ostala je netaknuta, a Šarković, koji je bio u šansi udario je glavom u stativu. Srećom, udarac nije bio jak.

Mašić je u 23. minuti izvrtio nekolicinu gostujućih igrača, pronašao na boku Merlea, koji dodaje Šarkoviću, no Godinić brani. U 30. minuti Fumić ubacuje za Prpića, ali vratar Godinić još jednom izlazi kao pobjednik dvoboja. Dvije minute kasnije Ban gubi loptu, Mašić puca, no lopta se odbija od stative. U 33. minuti Vinodol pokušava prijetiti preko Željka Tomića, koji sam odlazi u kontru, trojica domaćih igrača su ga pokušavala stići, najspretniji je bio Bogdanić koji mu oduzima loptu.

U 38. minuti sjajna akcija Crikvenice, Šarković s boka dodaje Butorcu u sredinu, kapetan domaćih loptu šalje kratko do Fumića koji petom dodaje unatrag Bogdaniću, ali vratar Godinić još se jednom ispriječio između crikveničkih igrača i svoje mreže.

Napori Crikvenice nagrađeni su dvije minute prije kraja prvog poluvremena. Prpić dodaje Fumiću, njegov udarac Godinić odbija, ali samo do Butorca, koji posprema loptu u mrežu. Prvi udarac u okvir gola Vinodol je imao u 45. minuti, Filipovićev slabi pokušaj nije bio problem za iskusnog Baričevića. U sudačkoj nadoknadi Fumić iz slobodnog udarca preko živog zida gađa same rašlje Godinićeva gola, no vratar Vinodola je sjajno reagirao.

Nakon pet minuta u nastavku, goste spašava Lenac, koji je s crte izbio Butorčevu loptu. Fumić je u 63. minuti nakon solo-prodora još jednom pokušao prevariti Godinića, ponovno neuspješno. U 68. minuti Lenac ruši Buršića, sudac Melnjak pokazuje na bijelu točku nakon što mu je pomoćnik signlizirao najstrožu kaznu. Igrači Vinodola protestirali su tvrdeći da prekršaj nije bio u kaznenom prostoru.

Siguran izvođač bio je Šarković za 2:0. U 80. minuti Fumić asistira Buršiću, no vratar Vinodola još jednom brani. Željko Tomić ponovno je bio u prilici zaprijetiti Crikvenici, ali su Prpić i vratar Baričević riješili problem. U sudačkoj nadoknadi Prpić ruši Buljata, sudac Melnjak još jednom dosuđuje najstrožu kaznu, a Toni Petrinović pogađa za konačnih 2:1.